X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
در این پست قصد داریم شما را با این بیماری ، علائم و نشانه ها و راه های درمان آن آشنا کنیم.سوال: پاپیلوماتوز چیست؟

این نوع بیماری ، از نوع عفونی و همراه با واگیری خفیف می باشد و عامل اصلی این بیماری ویروس پاپیلوما از خانواده ی پاپوا ویریده می باشد.

 

این بیماری باعث به وجود آمدن پاپیلوما در دهان، حلق ، کلواک و سایر اندام های عروس هلندی می شود.

 

سوال: پاپیلوما چیست؟

اصطلاحا به ضایعاتی گفته می شود که به صورت میکروسکوبی بوده و در نواحی از بدن پرنده مانند پوست ناحیه ی انگشتان، فک پایینی ، بال و پلک ، غده یوروپیجیال و زاویه ی منقار عروس هلندی دیده می شود.

 

سوال: نشانه های این بیماری چیست؟

 

تغییرات حاصل از ذرات میکروسکوبی پاپیلوماتوزی  در جاهای مختلفی از بدن عروس هلندی ها دیده می شود که از شایع ترین آنها عبارتند از :

 مری، سر و صورت عروس، حفره ی دهانی ...

 

سوال: چگونه می توان به وجود این بیماری پی برد؟

اصولا از آنجایی که ممکن هست این تغییرات به درستی قابل مشاهده نباشند از جمله علائم آشکار آن عبارتند از :

اختلال در هضم

اختلال در بلغ

و اختلال در دفع

 

سوال :علت چیست؟ علت اصلی ایجاد این تغییرات ، همگی ناشی از رشد  بی از حد این توده ها (پاپیلوماتوزی ) می باشند که به صورت مکانیکی در فعالیت های فیزیولوژیکی بدن پرنده اختلال ایجاد می کنند.

 

سوال : شما در توضیحات خود از واژه ی کلواک استفاده کردید..منظور شما چیست؟

منظور از کلواک به محل و محفظهایی گفته می شود که مجاری ادرار پرنده به این ناحیه متصلی می شود.

 

ضایعاتی که در ناحیه ی کلواک به وجود می آیند سبب به وجود آمدن خطرناک ترین اثرات این بیماری می شوند که این اثرات عبارتند از:

 

1.بوی بد مدفوع

2.ناباروری

3.آنتریت تجدید شوند

4.هماتوچزیا

 

نکته ی مهم: زمانی که این ضایعات در ناحیه ی حفره دهانی پرنده ایجاد می شوند سبب بوی بد دهان پرنده، اختلال در بلع، تنفس و به وجود آمدن صدای خس خس از گلوی پرنده می شود.

 

از دیگر نشانه های بارز این بیماری :

می توان به رقیق شدن مدفوع و آلوده شدن و تغییر رنگ یافتن پرهای اطراف مقعد پرنده اشاره کرد.

 

همچنین ضایعات این بیماری می تواند در قسمت قدامی روده ها، حرکات مکانیکی غذا را متوقف کرده و سبب بی اشتهایی پرنده و به دنبال آن کاهش وزن پرنده و یا استفراغ پرنده شود.

 

سوال: چگونه می توان این بیماری را درمان نمود؟

 

قبل از درمان این بیماری باید از سریق آزمایشات و نشانه ها و علائم آن، این بیماری را از بیماری آبله تشخیص داده و جدا نمود.

 

سپس این ضایعات را بر اساس نواحی از بدن که در آن وجود دارد مورد درمان قرار می دهند.

 

1. وجود ضایعات پاپیلوما بر روی پوست بیرونی پرنده( عروس هلندی ها): تا زمانی نیازی به درمان ندارد که سبب به وجود آمدن هیچ نوع عفونتی نشده در صورت وجود هر گونه اختلال از جمله در توانایی حرکتی پرنده و توانایی غذا خوردن از طریق  جراح یا از طریق اشعه می توان آن را درمان نمود.

2. در نواحی داخلی بدن، از طریق تجویز آنتی بیوتیک ها در موارد غیر حاد و در موارد خطرناک از طریق جراحی با اشعه می توان آن را از بین برد.

[ یکشنبه 8 مرداد‌ماه سال 1391 ] [ 17:35 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی