X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


خرید عروس هلندی در هر دوره ای اعم از نابالغ و بالغ بودن ،هریک دارای یک سری مزایا و معایبی هست. بنابراین دوستانی که با توجه به قصد خود بهتره عروس مورد نظرشان را انتخاب کنند.


به عنوان مثال اگر برای اولین بار هست که تصمیم به نگهداری عروس هلندی می گیرند، بهتر هست که از عروس جوجه یا اصطلاحا نابالغ نگهداری کنند تا هم:

نسبت به خلق و خوی حیوان خود آشنا می شن

و هم سبب مانوس شدن آنها با عروس طوطیشون و عملیات تربیت طوطیشون موفقیت آمیز خواهد بود.

و یا در صورتی که قصد تکثیر و پرورش عروس هلندی را دارند ، پیشنهاد می کنم از نوع بالغ با صرف نظر از رام بودن یا نبودن اقدام به خرید عروس هلندی بالغ نمایند.


حال برای اینکه دوستان و کاربران محترم به هدف خودشون سریعتر نائل بشن ، مبحث بلوغ عروس ها را مطرح می کنیم:


یک عروس نابالغ دارای چه ویژگی هایی هست؟

به طور کل: ویژگی یک عروس نابالغ یا جوجه را به دو نشانه ی

ظاهری                      و    رفتاری              تقسیم می کنیم.


ویژگی ظاهری:

در بیشتر نژادها علائم ظاهری یک جوجه عروس هلندی از بعد ظاهری می تونه:

1. دارای کمترین میزان پر و بال در بدن و وجود کرک هایی در میان پرها

2.خطوط و حاشیه ی میان پرها در جوجه عروس ها بسیار پر رنگ تر از عروس های بالغ است(البته در نژاد لوتینو و آلبینو شرایط کمی تغییر کرده و جوجه لوتینوها اکثر با میزان پوشش کم پر در بدن مواجه بوده که با مرور زمان کاملا حل شده زیرا که رنگ روشن آنها مانع از تشخیص غلظت پرها می شود)

3.رنگ و اندازه ی نوک:رنگ نوک در جوجه عروس ها( در نژادهای خاکستری و دارچینی رنگ نوک در جوجه های نابالغ به رنگ کرم روشن بوده که با گذشت زمان به سمت تیرگی سوق پیدا می کنه) در سایر نژادها از جمله نژاد لوتینو و آلبینو و برخی نژاد های ابلق مانند مرواریدی و گل باقالی ها هر چند که رنگ نوک روشن هست ولی همچنان علائمی محسوس از تیرگی نوک در هنگام بزرگسالی دیده می شود.

در مورد اندازه ی نوک ها ، هرچند که نوک معمولا نسبت به سایر اندام های بدن عروس هلندی بیشترین مقدار رشد خود را داشته ، به همین علت این امر باعث می شه که در جوجه عروس هلندی ها ، منقار یا نوک آنها نسبت به سر آنها بزرگتر دیده بشه...و این مورد درتمامی نژاد های کاملا صدق می کنه

4. اندازه سر: سر آخرین اندامی هست که با گذشت زمان و بزرگ شدن جوجه عروس ، حداکثر رشد خود را می کنه ، بنابراین اگر به صورت یک جوجه عروس نگاهی مختصر کنید به راحتی کوچک بودن سر را نسبت به تناسب سایر اعضای بدن به خصوص منقار پرنده شاهد خواهید بود.

5.چشم ها: چشم ها نیز همانند منقار جوجه عروس ها به خاطر کوچک بودن سرشان در ظاهر کمی بزرگتر جلوه می کند(البته در این بحث یک سری استثنائاتی وجود داره چرا که برخی نژاد ها که حتی خود بنده چند مورد از آنها را داشتم، نژاد های چشم درشت هستند و ممکن هست در این صورت بزرگ چشم در تشخیص نابالغی چندان صدق نکنه.

6.طول بدن: طول بدن یک عروس بالغ به صورت تقریبی 30 سانتی متر بوده در حالی که یک جوجه عروس با توجه به سن خود و اندازه ی پرهای دم طولی کمتر از یک عروس بالغ خواهد داشت.

7.پرهایی در ظاهر کوتاه و نامرتب: که در اغلب جوجه عروس ها شاهد این وضعیت خواهیم بود.علت این نامرتبی جهت رشد پرها بوده و تا سن بلوغ ادامه خواهد داشت.


ویژگی ها رفتاری:

1. یک عروس نابالغ یا فاقد هرگونه آواز یا صدا یا کمترین میزان صدا را خواهد داشت که اصطلاحا گفته می شه ریزه خوانی می کنه.در برخی جوجه ها نیز شاهد جیغ هایی ممتد هستیم که نشان از کم سن و سالی و حالت وحشت آنها در برابر اجرام بیگانه داره.

2.یک عروس هلندی جوجه به سادگی نسبت به صاحب خود خوی گرفته و به او عادت می کنه .

3.جوجه عروس ها در هنگام پرواز بنا به ضعف در بالها در کمترین ارتفاع پرواز می کنند.در مقابل یک عروس هلندی بالغ نیز دارای یک سری خصوصیاتی

از جمله :

ظاهری                     و رفتاری هست  .... ولی با این استثنا که: نوع جنسیت آنها در خلق و خوی آنها تاثیر می گذاره.


از جمله ویژگی های ظاهری و رفتاری  عروس هلندی نر:

یک عروس هلندی نر بالغ در ظاهر دارای:

1. پرهایی روشن نسبت به جنس ماده ی خود به خصوص در ناحیه ی صورت(البته استثنائات مختلفی در نژاد های گوناگون وجود داره:که بررسی می کنیم:


*عروس هلندی خاکستری نر: رنگ پرها در ناحیه ی گونه و صورت نسبت به جنس ماده ی خود بسیار روشن بوده و با رنگ های زرد و سفید پوشانده شده و گونه ی قرمز بیشتر جلوه می کند.

*عروس هلندی لوتینو:عروس هلندی لوتینو ی زرد نسبت به ماده ی خود در ناحیه ی صورت ظاهری روشنتر داشته که برای تعیین جنسیت دقیق باید به رفتار های عروستون هم توجه کنید.

*عروس هلندی های ابلق:ویژگی های ظاهری آنها از طریق رنگ چهره  چندان صدق نکرده و بیشترین خصوصیات را باید در رفتار آنها و نسبت به جنس مخالف آنها سنجید.


2.عروس های نر بالغ در آواز نسبت به ماده ها ارجحیت داشته  و قادر بوده صداهای مختلفی را تقلید نمایندو عملا صداهای عادی خود را به صورت آواز بیان می کنند.

همچنین بلبلی خواندن یکی دیگر از مصداق های عروس های بالغ نر هست.


3.طول بدن: در عروس هلندی ها بالغ طول بدن به طور تقریبی 30 الی 32 سانتی متر بوده که ناشی از بزرگ شدن پرها به حداکثر اندازه ی خود است.


4.از لحاظ رنگ هم عروس هلندی ها نر نسبت به ماده های خود در پرهای سایر اعضای بدن ، رنگی روشنتر خواهند داشت.


5.عروس های بالغ اعم از نر وماده در ناحیه ی نوک و پاها دارای یک سری فلس هایی هستند که نشان از بالغ بودن آنها داره.


6.گونه ها : در عروس های بالغ نسبت به نابالغ پر رنگ تر هستند.که در جنس نر محسوس تر است.


از جمله ویژگی های ظاهری و رفتاری عروس هلندی ماده ی بالغ:

1. فاقد هر گونه آواز ریتمیک و اغلب جیغ می کشد.

2. ظاهر و رنگ صورت در عروس های ماده ی بالغ(در نژاد های خاکستری و دارچینی) تیره هستند برای اطلاع یافتن در مورد تعیین جنسیت عروس هلندی ها به پست مربوطه مراجعه فرمایید.

3.عروس هلندی های ماده نسبت به نر رفتاری آرامتر دارند.


حالا با توجه به موضوعات بیان شده در این پست و سایر پست ها به راحتی می تونید عروس های بالغ و نابالغ را از هم تشخیص بدید.


در صورت وجود هر گونه اشکالی در این مبحث از طریق پل ارتباطی با ما در تماس باشید.

[ چهارشنبه 12 بهمن‌ماه سال 1390 ] [ 21:07 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی