X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


جوجه عروس هلندی ده روزه

در این پست در نظر داشته به صورت تخصصی به اولین پرریزی جوجه عروس هلندی بپردازیم لذا مهمترین عامل در این پست زمان پر ریزی و نشانه ها و عوارض آنها است.


عروس هلندی ها پس از تخم گذاری و خوابیدن بر روی تخم های خود به مدت 19 لی 22 روز ، جوجه ها از تخم بیرون می آیند.

در این هنگام جوجه ها دارای بدنی کوچک و ظریف و حساس و رنگ بدن آنان صورتی روشن است و فاقد قدرت بینایی هستند.

لذا زمانی که عروس ها به 35 الی 45 روزه گی می رسند بیشتر پرهای آنان در آمده و در این هنگام امکان تشخیص جنسیت نیز بسیار مشکل است و نر و ماده کاملا شبیه به یکدیگر هستند.

عروس ها در این دوره دارای رفتار های منحصر و خاصی هستند(به پست مربوطه مراجعه نمایید9

بنابراین زمانی که عروس ها به سنین شش ماه و نیم الی نه ماهگی می رسند ، اولین دوره ی پر ریزی آنان آغاز می شود به طوری که بیشترین تغییرات در اولین دوره شاهد خواهیم بود.

جوجه عروس های 30 روزه


در اولین دوران پرریزی عروس ها دارای ظاهر و رفتاری متفاوت خواهند بود:

ویژگی های ظاهری آنان عبارتند از:


1.ریختن مداوم پرها که معمولا از بال ها آغاز گردیده و سپس پرهای دم و سینه و صورت ختم خواهد شد.

2. این دوران معمولا به مدت یک ماهی به طول خواهد انجامید(در برخی عروس ها تا یک ماه  و نیم الی دوماه گزارش شده است)

3در این دوره ممکن برخی از عروس ها بدنشان به طورکامل خالی از پر شده و جای نگرانی نیست و طی گذشت یک ماه به حالت اول خود باز میگردند.

4. این دوره هم برای عروس هلندی ماده و هم عروس نر رخ خواهد داد.

در این زمان در حالی که پرهای عروس شروع به ریختن می کند به دنبال آن پرهای جدیدی رشد کرده و در صورتی که عروس ماده باشند معمولا پرها به رنگ قبلی خود رویش می کنند و در صورتی که عروس شما نر باشد در حین ریختن پر ها ، پرهایی تیره (در عروس خاکستری)جایگزین پرهای روشن قبلی و صورت عروس نر به وسیله ی پرهایی به رنگ سفید پوشانده می شود و در سایر نژاد ها از جمله لوتینو، عروس های ماده صورتی تیره تر پیدا کرده و نر هابه  صورتی روشن مزین خواهند شد.

همچنین در این دوره اندام های عروس هلندی رشد خواهد نمود به طوری که شاهد خاصره شدن لگن ماده عروس ها در این زمان خواهیم بود.


در قسمت سر و گردن و سینه ی عروس ها ، با ریخته شدن پرها شاهد رویش پرهایی تیز و زبر و باریکی خواهیم بود که د رطی دوران پر  ریزی این پرها رشد کرده و نرم و پهن و کامل خواهند شد.


همچنین تاج عروس ها بعد از مدتی ریزش خواهند نمودو جایگزین آنها پرهایی در غلاف پوسته ای هستند که با گذشت زمان و رشد آنان از پوسته ی خود در خواهند آمد.


در این دوره رسیدگی به تغذیه ی جوجه فراموش نشود.(به پست تغذیه مراجعه نمایید)


عروس هلندی ماده در حال ریزش پر در ناحیه صورت


ویزگی های رفتاری:


جوجه عروس ها در دوران اولین پر ریزی نشاط زمان قبل خود را نخواهند داشت و کمی بی حال و کسل به نظر می رسند که هرگز جای نگرانی نیست.

عروس ها ممکن است در این دوره نسبت به صاحب خود واکنشی منفی نشان دهند مانند بی توجهی و.....که برطرف خواهد شد.


جوجه با رسیدن به بلوغ جنسی ، در صورتی که ماده باشند همچنان آرام خواهند ماند و در مقابل عروس ها نر فرمانروایی را آغاز خواهند نمود.

بهتر است در این دوره به دلیل ریزش مداوم پرها ف نظافت قفس کاملا رعایت شود و از دستمالی عروس ها در این هنگام خودداری نمایید.

-عروس ها را در این هنگام حتی الامکان در یک مگان با دمای مناسبی میان 25 تا 28 درجه قرار دهید تا به دلیل کاهش پرهای بدن ف دچار سرماخوردگی نشوند.سوالات خود را می توانید از طریق پل ارتباطی بیان نمایید.

با تشکر

[ یکشنبه 8 آبان‌ماه سال 1390 ] [ 23:29 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی