X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


نژاد نر وماده ی وایت فیس سلول پرنده های خودم

همانطور از موضوع پست پیداست قصد داشته در این پست به بررسی هزینه ها و قیمت هایی جهت تهیه و نگهداری عروس خواهیم پرداخت و امیدوارم توانسته باشم اطلاعات مفیدی در اختیار شما دوستان قرار دهم.


معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید عروس هلندی می گیرند از برخی هزینه های هایی که باید برای خرید عروس خود بپردازند آگاهی کامل ندارند به همین دلیل لازم است تا یک سری راهنمایی هایی در این زمینه نسبت به دوستان خود انجام دهیم.


هزینه هایی که برای خرید عروس هلندی متحمل می شوید در مقایسه با خرید سایر طوطی سانان تا حدودی کمتراست و بیشتر هزینه هایی که پرداخته می شوند مربوط دوران اول خرید عروس هلندی و مایحتاج وی است که شامل هزینه ی خرید پرنده و هزینه ی خرید قفس  و غذاهای مورد نیاز عروس به همراه یک سری وسایل و اسباب بازی هایی می شود.و پس از آن هزینه ها ففط شامل خرید غذای روزمره پرنده و احیانا هزینه ی درمان عروس در دوران بیماری آنان هست.

البته نکته ی مهم دیگری که حتما رعایت شود معاینه ی عروس خود قبل از خرید وی است (به پست مربوطه که به صورت تخصصی دراین موضوع بحث شده است مراجعه نمایید) زیرا زمانی که شما یک عروس سالم و سرحال و جوان خریداری نمایید به تبع آن هزینه های کمتری را متحمل خواهید شد.


حال هزینه های عروس به طور کلی در چهار مورد تقسیم می شوند:


هزینه ی قفس   هزینه ی خوراک    هزینه ی پزشکی            هزینه ی وسایل متفرقه


1. هزینه ی قفس  بستگی به سلیقه ی دارنده ی عروس هلندی دارد.

زیرا برخی قفس هایی به صورت رومیزی خریداری کرده که در حجم های مختلفی هستند و بهتر است قفس مناسب خریداری شود تا پرنده بتواند آزادانه در آن به حرکت بپردازد.

که معمولا تا 30 هزار تومان قیمت خواهند داشت.

برخی قفس ها به صورت و اشکال زینتی مختلفی هستند به عنوان مثال برخی قابلیت اویزان نمودن به دیوار را داشته یا برخی دارای جایگاه دستی عروس ها را دارا بوده یا برخی از آنها دارای آویز بوده و برخی دیگر قفس های بزرگی که معمولا با عنوان قفس پرواز شناخته میشوند که معمولا برای نگهدای چندین جفت عروس به کار می رود.

معمولا این قفس ها از 50هزار تومان تا 150 هزار تومان هستند.


2.هزینه های خوراک: این هزینه ها دائمی بوده و کمترین مقدار هزینه ای است که معمولا دارندگان به صورت ماهیانه خرج خواهند کرد که میانگین آن 5000 تومان در ماه است.

هزینه های خوراک شامل خرید ارزن و تخم کتان و تخم افتابگردان است که به صورت عمده در غذای عروس هلندی به کار می رود . غذای اصلی عروس ها هستند.


3.هزینه های پزشکی :


معمولا هزینه های پزشکی از معدود هزینه هایی هستند که صرف عروس خواهند شد.

برخی از افراد برای اولین بار جهت معاینه ی عروس خود به دامپزشک مراجعه نموده و در صورتی که عروس سالم خریداری کرده باشند این هزینه در نوبت های بعدی به حداقل مقدار خود خواهد رسید و شاید تا سقف 20 هزار تومان درسال برسد.

البته برخی از افراد عروس های خود را به صورت دوره ای یا ماهیانه نزد دامپزشک برده و از لحاظ وزن و سلامتی مورد آزمایش قرار می دهند که هزینه ها در این صورت متغیر هستند.


4.هزینه هایی که صرف خرید وسایل متفرقه می شوند:


برای تفریح و منزوی نشدن عروس برخی از دارندگان اقدام به خرید وسایل گوناگونی می نمایند که شامل خرید تاب و آویز ها و زینت ها و تقویت کننده نوک و.........می شوند که قیمت آنها کمی بالا است.

برخی از افراد از قفس های زینتی با قیمت ها بالایی استفاده می نمایند

یا برخی وسایل متفرقه ای مانند جا تخم مرغی یا نگهدارنده ی کف دریا

همچنین خرید لانه های مختلف در اندازه ها و قیمت های گوناکون جزئی از وسایل متفرقه به حساب خواهند امد.

برخی افراد از روپوش برای استراحت شبانه ی عروس خود استفاده می نمایند


خبر جالب اینکه در بسیار از کشور ها اروپایی و امریکایی مکان های با عنوان پانسیون پرندگان شناخته می شوند که دارندگان طوطی ها و سایر پرندگان هنگامی که قصد مسافرت را داشته حیوان خانگی خود را به این مکان ها سپرده و در این مکان ها تمامی امکانات برای مدتی محدود در اختیار پرنده ها و حیوانات قرار می گیرد و در مقابل آن هزینه هایی کمی بالا برای صاحبان آنان وضع خواهد شد.

[ یکشنبه 24 مهر‌ماه سال 1390 ] [ 19:44 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی