X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنتاین پست در پاسخ سوالات بسیاری از دوستان منتشر میشود که متأسفانه به خاطر مشغله ی کاری ،زمانی برای انتشار این مطلب نبود که هم اکنون شاهد انتشار این پست می باشید و امیدوارم موثر واقع بشه و نکته ی مهم کپی برداری از مطالب وبلاگ با درج منبع بلااشکال می باشد!


  پر دارای 97 درصد پروتئین و 8 درصد آب و یک درصد چربی می باشد. بنابراین جهت رشد مجدد پرها ، نیازمند پروتئین و مواد مغذی هستند.در واقع هم تغییر جیره طوطی سالم از جیره فقیر به غنی ، سبب ایجاد پر ریزی می شود زیرا مواد مغذی لازم برای پر ریزی در اختیار آنها قرار گرفته است.

پرهای برای رشد نیازمند به دو اسید آمینه مهم می باشند که عبارتند از متیونین و لایزین.

منابع گیاهیی اسید های آمینه عبارتند از انواع لوبیاها و سویا و اضافه کردن ویتامین ها به غذای آنها در دوره ی پر ریزی سبب کاهش تنش آنها می شود.(همانطور که قبلا و در پست های قبلی توضیح داده شد،مولتی ویتامین هم می تواند سبب پرریزی شود و آن زمانی است که به صورت افراطی استفاده گردد ، همچنین استفاده ی نادرست از آنتی بیوتیک ها ،یکی دیگر از دلایل ریزش پر می باشد)


سوال: چگونه از مولتی ویتامین ها استفاده کنیم که کمترین ضرر را داشته باشند ؟

در پست های پیشین توضیح داده شد که ویتامین ها به دو شیوه مورد استفاده قرار می گیرند که یک روش مستقیم و مورد دیگر غیر مستقیم یا همان مخلوط کردن با آب پرندگان می باشد، ولی به یاد داشته باشیم که مکمل های ویتامینی و مواد معدنی اغلب مقداری قند همراه خود دارند که موجب رشد باکتری ها در آب می شود و درصورتی که ازتقویتی ،درون آب پرنده ی خود استفاده می کنید می بایست ظرف آب آنها را به صورت روزانه شستشو دهید مخصوصا در زمان های پرریزی و به یاد داشته باشید پس از خرید مولتی ویتامین مورد نظر بروشور یا موارد گفته شده بر روی جلد آنها را مطالعه کرده یا در اختیار بنده قرار دهید تا در مورد نحوه ی استفاده از آنها راهنمایی شده و با مشکلی مواجه نشوید.


ادامه ی مطلب:

اسید های چرب سبب لغزندگی بافت پوست و فولیکول ها می شوند، بنابراین سبب می شوند که پرها راحت تر از پوست بیرون بیایند. روش های مختلفی برای تقویت جیره ی طوطی سانان با اسید های چرب وجود دارد که در این پست به آنها اشاره می کنم:

بهتر است جیره ی مصرفی طوطی شما ( مانند عروس هلندی ) همواره دارای مقادیری از اسیدهای چرب اُمگا3 و اُمگا6 باشد. که به عنوان مثال تخم آفتابگردان و تخم گلرنگ ( که کافشه هم شناخته می شود) سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 هستند. از منابع سرشار امگا3 برای طوطی سانان می توان به تخم کتان اشاره کرد که خوشبختانه اغلب طوطی سانان ،مخصوصا عروس هلندی از آن استقبال می کنند.

همچنین  در کنار منابع فوق ، می توانید از روغن ماهی هم استفاده کنید که سرشار از اسید امگا3 می باشد.


تصویری از تخم کتان جهت آشنایی * سرشار از امگا3سؤال: چگونه مصرف کنیم،آیا برای طوطی سانان مخصوصاً عروس هلندی مضر نیست؟

خیر مضر نیست ولی  بهتر است که روغن ماهی به صورت تازه به خوراک پرنده اضافه کنید تا ترش نشود.

در مورد نحوه ی استفاده ی آن، به ازای هر 100 گرم از وزن بدن پرنده ی خود دو قطره در غذای وی استفاده شود بنابراین برای پرنده ای مانند عروس هلندی ، دو قطره در غذایش کفایت می کند و همانطور که گفته شد؛ بهتر است در غذاهایی استفاده شود که شما ساعاتی بعد قصد برداشتن آن از قفس پرنده دارید، مانند میوه جات و ...بنابراین بهتر است که در غذای اصلی پرنده ی خود استفاده نکنید.


مطالبی که در بالا ذکر شود، موارد فوق العاده کمک کننده ای به کاهش دوران پرریزی پرریزی طوطی سانان و همچنین به داشتن پرهای زیبا و روشن و سالم آنها کمک شایانی می کند.

[ پنج‌شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1392 ] [ 21:39 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی