X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت  

این روز ها تعطیلات و مسافرت همراه با خانواده چیز خوبی است ولی همراه کردن پرندگان خانگی مثل عروس هلندی در مسافرت ممکن است کمی درد سرساز باشد. قبلا گفته شد که حداقل در سال اول پرورش عروس هلندی مسافرت ممنوع است. بنابراین مسافرت زمانی است که آنها آنها یک ساله و بیشتر باشند.

برخی شرکت ها در کشورهای غربی به مواظبت از حیوان خانگی می پردازند تا صاحبان آنها با خیال راحت به مسافرت بروند. انتقال آنها به خانه همسایه ها بخصوص اگر دارای پرنده باشند خطرناک است زیرا امکان آلودگی آنها زیاد است و پس از بازگشت به خانه باید مراحل قرنطینه را از سر بگذرانند. بهترین راه این استکه در غیبت ما، دوست یا همسایه مان در خانه خود ما از آنها مراقبت کنند. عروس در قفس خود رها می شوند و همسایه روزانه به خانه می آید و او را غذا می دهد. و لحظاتی صرف او کند تا غریزه اجتماعی او اشباع شود. تنها چیزی که پرنده در غیاب صاحب خود طلب می کند غذا و توجه می باشد.

برخی افراد هیچیک از طرق فوق را نمی پسندند  عروس را همراه خود به مسافرت می برند. همراه کردن آنها در مسافرت سخت است ولی کمی تجربه آن را هموارتر می کند. همراهی آنها در مسافرت مستلزم برنامه ریزی قبلی است. پذیرفتن حیوانات خانگی در هواپینما و خطوط هوایی و زمینی و هتل محل اقامت، ضرورت حضور دامپزشک در محل ، مقررات قرنطینه مرزی ، صدور گواهی بهداشت موقت (با اعتبار چند روزه) ، آماده سازی عروس برای مسافرت از جمله مواردی است که باید قبل از مسافرت به آن پرداخت.

عروس هلندی مسافرت را نوعی تنش می داند و اگر بنا است او را با ماشین منتقل کنیم باید قبلا چند جلسه او را در ماشین بگذاریم تا عادت کند. درصورت عادت از مسافرت لذت می برد.

وقتی با مسافرت های کوتاه کردند و از آن خوششان آمد آنها را به مسافرت های طولانی تر می بریم. هیچگاه پرندگان در ماشین به تنهایی رها نشوند. همیشه در درون قفس نگهداری شوند. برخی پرندگان در اتوموبیل خوصله شان سر می رود و حتی با آن سازش نشان نداده و حالت استفراغ پیدا می کنند. در این موارد تنها راه حل ، مراجعه به دامپزشک است. مسافرتهای بیرون کشوری اغلب همراه با ایرادهای فنی و آیین نامه ای است زیرا هر کشوری مقررات خاص خود را دارد و باید از قبل آنها را تدارک کرد ولی سفر های داخل کشوری نیاز چندانی به این گونه احتیاط ها ندارد. خریداری یک قفس  ویژه حمل و نقل اهمیت زیادی دارد. در این قفس ها ، عروس هلندی احساس راحتی دارد. اگر پرنده بزرگ است باید صندلی جداگانه برای او رزرو کرد. عروس هلندی باید قبل از مسافرت به قفس مسافرتی عادت داده شود. این قفس را در جای پرتکانی قرار می دهیم تا عادت کنند . تجربه چنین عملی برای او شادی بخش است و به زودی از قفس خود احساس رضایت می کند.

در طول مسافرت عروس مدت زمان زیادی در قفس مسافرت به سر می برد که در اغلب موارد همواره با حضور تعداد زیادی از مردم است . بنابراین لازم است پرنده با قفس مسافرتی خود به خوبی آشنا شده و به آن عادت کند. برخی پرندگان نسبت به حرکت ساس هستند و مریض می شوند ولی به تدریج با آن آشنا می گردند. مسافرت کوتاهی با پرنده انجام دهید و رفتار او را بررسی کنید و در زمینه تمایلات او ایده به دست آورد. به تدریج طول مسافت را افزایش دهید. به این ترتیب به تدریج با مسافرت آشنا می شوند . آماده سازی او برای مسافرت حدود ده روز قبل از مسافرت واقعی شروع می شود.در این روزها پرنده را با استفاده از ویتامین های مختلف تقویت کنید.در طول سفر غذاهای کوچکتری به آنها داده شود. مرحله ی نهایی کار حمل اشیار مورد نیاز عروس هلندی است که عبارتند از :

گواهی بهداشتی از دامپزشک ( در ایران کاربرد کمتری دارد)

ظروف محتوی آب و غذا

غذا و آب به مقدار مورد نیاز، غذای تنقلی و ویتامین فراموش نشود.

اسباب بازی مورد علاقه

جعبه کمک های اولیه

[ چهارشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 14:41 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی