مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنتدر مقدمه درباره ی ضرورت آموزش های تربیتی و اساسی عروس هلندی ذکر شد و پست دوم به بررسی هر یک از آموزش ها می پردازیم.

 

 دستور بپر بالا :


برای پریدن روی انگشت ما و سوار شدن روی شانه و بازگرداندن به قفس استفاده می شود. قبل از شروع تمرینات عبارت دستوری را که می خواهیم پرنده با آن عملی را انجام دهد ف تعیین می کنیم و آن را تغییر نمی دهیم!. بعد از یاد دادن دستور به عروس ، اگر به ما گوش نداد ، یک زنگ تفریح به او می دهیم و دوباره چندین و چند بار آن را تکرار می کنیم. وقتی پرنده به شیوه نامناسبی رفتار می کند یک نه قاطع بیان می کنیم. در این زمینه نباید کوتاه آمد و گرنه عروس هلندی مان از ما سوء استفاده می کند. قفسی در نظر می گیریم که وقتی دستور ما را اطاعت نمی کند یا به شیوه بدی رفتار می کند او را در آن قرار می دهیم. و قفس را می بایست اتاق یا در هر جایی از منزل به جز محل همیشگی نگهداری روس هلندی باشد. مدت زمان آن ده دقیقه در نظر گرتفه شود. در این دوره او مطلقا تنها باشد.


دستور بپر پایین : چیز یا جایی که قصد داریم عروس ما بر روی آن بنشیند ، انگشت اشاره ی خود را در برابر آن محل می گیریم و روش بپر بالا را مجددا اجرا می کنیم. یادمان باشد که حتما عبارت بپر پایین گفته شود.

عمل و زبان ما باید هماهنگ باشد. اگر آن را تغییر دهیم او را گیج کرده ایم.


بالا رفتن از نردبان :دستور بعدی که باید عروس هلندی یاد بگیرد، دستور بالا رفتن از نردبان است. به این منظور از دو انگشت اشاره دو دست استفاده می کنیم و هر بار انگشت را بالاتر از دیگر قرار می دهیم و همان دستور بپر بالا را اجرا می کنیم.


بازگشت به قفس : پس از خسته شدن عروس ، او را به قفس باز می گردانیم. اگر دز زمان بازگرداندن به قفس به پرواز در می آید، بهتر است که او را روی یک دست یا انگشت خود نگه داریم. ونزدیک سینه خود بیاوریم. این کار باعث مسدود شدن زاویه دید او شده و پرواز نمیکند. این عمل همزمان با حرف زدن انجام شود.

دست خود را نزدیک درب قفس قرار داده به طوری که پرنده بتواند به داخل قفس بپرد. نزدیک قفس می ایستیم تا نتواند فرار کند بلافاصله بعد از پیاده شدن پرنده و قرا گرفتن او در درون قفس در ب قفس را می بندیم . به تدریج او بدون اجبار به درون قفس می رود. هر بار دستور  برو به قفس یا برو به خانه را بیان کنیم. هرگاه بدون آنکه ما تلاش زیادی در داخل کردن قفس کنیم ، اگر داخل شد و تبعیت کرد، غذای مورد علاقه اش را به او جایزه می دهیم.

به تدریج یاد می گیرد که به راحتی وارد قفس شود. هیچ گاه او را مجبور نکنیم تا به قفس برود زیرا موجب ترس او شده و این دستور را هیچگاه یاد نمی گیرد.

[ سه‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 17:44 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی