X
تبلیغات
زولا

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


  

در این پست قصد دارم شما را با آموزش های اساسی (پایه) عروس هلندی آشنا کنم و آموزش ها و روش هایی که در این پست و پست های آینده منتشر می شوند جزئی از آموزش ها و برنامه های روزانه ی عروس هلندی ها می باشد که لازم هست هر آموزش دهنده ای با این روش ها و آموزش ها آشنا باشد.به خاطر داشته باشیم که خوب یا بد بودن پرنده خانگی فقط  برعهده ی ماست و عروس هلندی ما نقش چندانی در آن ندارد. آموزش های اساسی و پایه احساس نظم در پرنده ایجاد می کنند. تنها باید عبارات ساده ای از قبیل بپر بالا یا بالا...و همچنین پایین و یا بپر پایین را به او بگوییم. این رفتار به او یاد می دهد که برخی رفتار ها برای ما قابل قبول است و برخی دیگر چنین نیست.

همچنین این رفتار ها به آنها می فهماند که رفتار خوب جازه دارد و رفتار بد ندارد. اگر می خواهیم عروس هلندی مان از قفس بیرون بیاید،باید به اصطلاح خودمانی با چرب زمانی او را ریشهند کنیم و در صورت بیرون آمدن درب را ببندیم و فعلا توجهی به او نکنیم. او به تدریج متوجه می شود که وقتی از اوخواسته می شود بیرون بیاید ، گوش کند وگرنه مدت بیشتری در قفس می ماند . اندکی دوباره این روند را تکرار می کنیم.

بهتر است عروس با تمامی افراد خانواده با عواطف و احساسات یکسانی به تعامل بپردازد. به این منظور افراد خانواده در مقیاس روزانه با او به تعامل بپردازند و با او صحبت کنند. در این اثنا تمامی افراد خانواده از عبارات و اصطلاحات و ابزارهای بازی و روش های یکسانی استفاده کنند و عروس را درگیر فعالیت های مشابهی کنند. عدم تطبیق نحوه رفتار و نظرات ما، باعث گیج شدن پرنده می شود. وقتی که می خوارهیم او را جریمه کنیم تنها عبارت نه کافی است .و قتی که می خواهیم لامپ را خاموش کنیم بگوییم لامپ خاموش یا وقت لالا


چگونه آموزش بدهیم؟


روش آموزش ما و جدول برنامه آنها باید به نوعی تغییر کند که برای نیاز های پرنده مناسب باشد.بنابراین روشی مناسب است که پرنده ما به راحتی آن را بپذیرد. هر روشی را که استفاده کنیم باید توجه داشته باشیم که اجرای آن زمان بر است. صرف وقت، بردباری و مداومت از ارکان هر روش آموزش می باشد. برای انجام این اعمال ابتدا باید آگاهانه الگوهای رفتار عروس هلندی را بررسی کنیم. به این منظور باید کارنامه رفتار پرنده را حفظ و روش آموزشی را در تکمیل طبیعت ذاتی او تنظیم کنیم.آیا لازم است پرنده ی خود را آموزش دهیم؟


آموزش نه تنها پرنده ها را منظم بار می اورد بلکه به ما این امکان را می دهد که با آنها به شیوه مطلوبی پیوند برقرار کنیم. و همچنین آموزش ، رفتارهای زننده آنها را از بین می برد.بنابراین کاربرانی که قصد داشتن پرنده ای آرام و مطیع را دارند ،توصیه می کنم این پست و پست های آتی در مورد آموزش های اساسی را مطالعه کنند.


[ سه‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 17:44 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی