X
تبلیغات
زولا

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

 

 نوک زدن یا گاز گرفتن دست ما به معنی آن نیست که عروس ما از ما متنفر است. بلکه این کار نشانه نارضایتی وی از چیز دیگری است. در هر حالت قسمتی از بدن را که گاز گرفته است به نو ک او نزدیک می کنیم تا برایش ادامه نوک زدن میسر نباشد.هرگز او را نباید زد. باید علت آن برطرف شود. بعضی فکر می کنند در چنین مواقعی باید کار با عروس را به پایان رساند و او را فروخت و یا متوسل به امور خصمانه شد...

بنابراین یک ترکه درخت باز گاز زدن به اون داده شود و یا از یک حوله استفاده شود و به قفس انفرادی در گوشه دیگر خانه بازگردانده شود و به مدت ده تا پانزده دقیقه بدون تماس در آنجا بماند. آنگاه به دلیل بروز رفتار تهاجمی او توجه شود. این رفتار دلایل متعددی دارد از جمله غذا، آب ، هوا ، نور، خواب و تمرین و فعالیت، محل قرار دادن قفس و امثال آن...پس اگر پرنده راضی باشد ، دلیلی برای گاز گرفتن وجود ندارد. دلیل دیگر گاز گرفتن تمرین ناکافی آموزش های پایه ای می باشد. در دوره ی تمرین اولیه،پرنده یاد می گیرد که رفتار خوب پاداش دارد و رفتار بد ندارد. در طول این دوره پرنده یاد می گیرد که به صاحب خود اعتماد کند و همراه او بماند و او را به عنوان عضو گله خود تلقی کند.

در صورتی که پرنده مناسب قبلی ، جدیدا شروع به بروز این رفتار کرده است ، به این معنی است که چیز مرتب و روزمره ای در اطراف او منحرف شده است. ممکن است بخواهید پرنده را دوباره در معرض تمرینات اساسی (که آموزش های آن به زودی در وبلاگ قرار می گیرد) قرار دهیم و این تمرینات را با رفتار های صحیح و مناسب ، تشویق کلامی و پاداش مادی همراه و تداعی می کنیم.


روش کار:


سعی کنیم امکان گاز گرفتن را به پرنده ندهیم. وقت کار کردن با آنها دستمان را از ارتفاع مناسبی به او نزدیک کنیم و دست را از زیر پرنده به سمت بالا ببریم، سپس آن را به ارتفاعی بیاوریم که پرنده بتواند به راحتی از روی میله ی قفس روی دست ما بپرد. درصورتی که متوجه شدیم پرنده بعد از نشستن روی انگشت ما قصد نوک زدن دارد، برای یک لحظه کوتاه دست خو را می پیچانیم تا پرنده احساس عدم توازن کند و از فکر نوک زدن و گاز گرفتن خارج شود. پس بدیهی است که در این لحظه تمرکز او به جای نوک زدن بر حفظ تعادل خودش است.


در حالی که تماس چشمی با او را ادامه می دهیم ، دست را از زیر پرنده به ارتفاع مناسبی بالا می آوریم و همزمان از تون صدای  زیر و آرام استفاده می کنیم مانند خنده ریز و...

در حالی که بر سر او داد نمی زنیم ولی نارضایتی مان را به سمع و نظر او می رسانیم. روش دیگر گرفتن فرصت گاز گیری عروس هلندی آن است که اخلاق و مزاح او را بخوانیم. گاه به دلایلی که برای پرنده شناخته شده است، پرنده گاها بی تحرک به اصطلاح ( دل و دماغ درست و حسابی ندارد)، همه ی پرنده داران و پرورش دهندگان چنین لحظاتی را می شناسند. در این لحظات به او اجازه دهید که در تنهایی خود بماند. گاز گرفتن عروس هلندی تنها زمانی است که از او چیزی می خواهیم که خود او علاقه ای به آن ندارد. برخی گاز گرفتن ها  تحت تاثیر هورمون های می باشد و نمی توان برای آن کاری کرد. در این موارد از یک تکه چوب برای اجرای فرمانهای اساسی (در وبلاگ منتشر خواهد شد) استفاده می کنیم. روش دیگر جلوگیری از گاز گرفتن عروس هلندی این است که پرنده دستور های اساسی را با زمان مناسب و پاداش مناسب از نظر خود تداعی کند. در اثنای تمیرینات اولیه به آموختن حقه هایی به او می پردازیم و وقتی که کارش را به خوبی انجام می دهد به او پاداش میدهیم. به این ترتیب پرنده دستور های اساسی را با زمان خوب و پاداش خوب تداعی می کند. همچنین پرنده یاد می گیردکه زندگی بیش اجرای این دستورات...ساده است.

تمرین روش دیگری در متوقف ساختن رفتار گاز گرفتن عروس هلندی می باشد. این روش ساده و تفریح آمیز می باشد و تنها چند دقیقه در روز وقت ما را می گیرد.

نوک زدن و گاز گرفتن عروس هلندی ها یک رفتار طبیعی نیست و در شرایط وحش دیده نمی شودآنها برای بیان نارضایتی خود در شرایط طبیعی پرهای کاکل خود را سیخ می کنند و یا به غر زدن می پردازند و آماده حمله می شوند. آنها هیچگاه همدیگر را گاز نمی گیرند. حتی این نوع نمایش تهاجمی در زمانیکه قلمرو یا آشیانه آنها در معرض تهدید قرار گرفته باشد دیده نمی شود. درشرایط اسارت نیز بسیاری از پرندگان از طریق زبان بدن نارضایتی خود را نشان می دهند. این مسئله زمانی استفاده می شود که در معرض تهدید قرار بگیرد. در این حالت او را تنها گذاشته و سعی کنید علت نا رضایتی او را شناسنایی کنید. رفتار گاز گرفتن ممکن است دلایل متعددی داشته باشد و نباید به سادگی و فوری یک دلیل خاص را در نظر گرفته و بگوییم به این دلیل است که پرنده ی ما گاز می گیرد.

وقتی پرنده هنوز جوان است و به صورت دستی تغذیه می شود ، دستورات اساسی را آغاز کنید، با پرنده رابطه برقرار کنید.و سعی کنید رابطه ی عاطفی دو طرفه ای میان خود و پرنده ی خود ایجاد کنید. تمامی نیاز های اساسی آنها را فراهم کنید و مزاج و خلق و خوی او را بخوانید و هرگز  به او فرصت گاز گرفتن ندهید.

[ سه‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 17:43 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی