X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

جوجه عروس نر 28 روز بنده


این مورد آموزش در عروس هلندی بسیار سخت تر و کمی زمانبر نسبت به سایر طوطی سانانی مانند کاسکو ،کاکادو و... می باشد...

با این حال با توجه به این موضوع که برخی کاربران عروس های خود را آزادانه در خانه رها می کنند، لازم دونستم پستی در این مورد منتشر کنم.

قبل از هر چیزی باید در نظر بگیرید که عروس شما در چه محلی میبایست فضله گذاری کند.

بنابراین هدف اصلی ما می بایست این باشد که به او یاد دهیم در جایی مدفوع گذاری کند کمترین آلودگی را ایجاد کند به عوان مثال توالت فرنگی ، یا در سینک دستشویی و یا روی روزنامه و...


آموزش فضله گذاری از مشاهده شروع می شود. اغلب پرندگان درست قبل از فضله گذاری طبیعی ، رفتارهای خاصی نشان می دهند. این رفتارها در شرایط اسارت  و شرایط طبیعی فرق می کنند. اولین علامت مدفوع کردن ؛چمباتمه زدن است. و به دنبال آن بالها را بالا آورده و یا حتی بر هم می زنند و سپس دست به کار می شوند.

اغلب پرندگان دوست دارند فضله آنها از ارتفاع بالا بیفتد و از دسترس خارج شود. پس اگر متوجه شدیم پرنده ی ما شروع به بالا رفتن کرده است ، می تواند نشانه ای از آماده شدن پرنده برای دفع دانست.


حال باید بدانیم در آموزش عملی آنها چه باید انجام دهیم.

باید تصمیم بگیریم چه کسی  این کار را انجام دهد، بنابراین قبل از اینکه آموزش را شروع کنیم باید دو عنصر مهم را در نظر بگیریم : 1. صبر و حوصله  2. ثابت قدم بودن در آموزش


حال زمانی که پرنده ی ما اقدام به مدفوع گذاری کرد ، خواه در داخل قفس یا روی میله و... باید به گونه ای او را تربیت کنیم که درک کند که منظور ما چیست.

پرنده ای که خود را برای فضله گذاری آماده می کند ، رفتار منحصر بفردی دارد. پس باید بررسی کنیم که این الگوهای رتفاری چیست. به ویژه این رفتارها در زمان بیرون یا درون قفس بررسی کرده و تفاوت آنها را در نظر بگیریم. اکنون زمان آموزش فضله گذاری است :


آموزش به همراه یک کلمه یا عبارت ساده انجام می شود. باید دانست از این عبارت به زودی تقلید کرده و در برابر دیگران آن را بکار می برد. به عنوان مثال عباراتی مثل PP یا دستشویی و..مناسب هستند.پس هر عبارتی که برای او بکار می بریم آن را یادگرفته و بعدا تحویل ما می دهد. پس باید در انتخاب این کلمه دقت کنیم. آموزش زمانی آغاز می شود که پرنده درون قفس است. منتظر بروز علائم شروع فضله گذاری باشیم. وقتی این علائم دیده شد ، او را به مکان مورد نظر می بریم و می گوییم : PP یا هر عبارتی که انتخاب کرده ایم. در صورتی که به حرف ما گوش کند، او را تشویق می کنیم و حتی او را بغل می کنیم. این عمل را برای مدتی دنبال می کنیم تا عروس ما شرطی شود. او به تدریج می آموزد که وقتی ، زمان مدفوع گذاری فرا رسید ما را خبر کند.


نکات:


آموزش فضله گذاری به عروس هلندی ها جوجه و جوان بسیار راحتتر از آموزش آن به عروس هلندی های بالغ و مسن می باشد.


این روش اغلب اوقات برای عروس های رام به کار می رود و نه عروس های وحشی و یا نیمه رام.


برخی معتقد هستند که آموزش فضله گذاری مستقیما در جهت منافع عروس هلندی نیست. به نظر آنها غیر طبیعی است که پرنده ای برای مدفوع کردن منتظر دستور کسی بماند. این برعهده ی ماست که تعیین کنیم این عمل را به آنها یاد بدهیم. باید توجه داشت که همه پرندگان در این زمینه به طور یکسان آموزش پذیر نیستند و برخی از آنها اساسا فضله گذاری را یاد نمی گیرند.
آموزش به صورت خلاصه و نکات کلیدی:


اول :در نظر گرفتن فضای مورد نظر برای آموزش

دوم:بررسی کردن رفتار پرنده قبل از زمان مدفوع گذاری و به خاطر سپردن عادت او

سوم: در نظر گرفتن کلمه یا حرفی مرتبط با مدفوع گذاری او که بهتر است کوتاه باشد تا پرنده زودتر بیاموزد

چهارم:به محض اینکه علائم قبل از مدفوع گذاری مشاهده شد،پرنده را به مکان مورد نظر برده و کلمه ی مورد نظر را برای او تکرار می کنیم.

پنجم: برای این عمل می توانیم تشویق در نظر بگیریم تا پرنده تمایل بیشتری به یادگرفتن کلمه ی مورد نظر و ارتباط آن با مدفوع گذاری خود داشته باشد.

ششم: زمانی که پرنده شرطی شد، از این پس حتی بدون شنیدن نام مورد نظر، زمان مدفوع گذاری به محل مورد نظر مراجعه می کند.[ چهارشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 21:34 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی