مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنتاین مورد به ندرت در عروس هلندی ها یافت می شه و اغلب در کاسکو ،کاکادو،آرا ، طوطی برزیلی ،ملنگو و کانور ها دیده میشه...

با این حال به دلیل فقدان این موضوع در وبلاگ، تصمیم به طرح تخصصی آن گرفته و طی چند پست به بررسی علت های آن و درمان آن می پردازیم.

مقدمه

طوطی هایی که مبتلا به این عارضه هستند ، پرهای قسمت عمده سطح بدن آن ها از ریشه کنده می شود و مخصوصا در زیر شکم آنها فقدان پر را به طور محسوس می توان شاهد بود و حتی در مواردی فولیکول پر صدمه دیده و هیچ گاه آن قابل ترمیم نمی شود.


طوطی هایی که دچار این عارضه می شوند قادر به پرورش جوجه هم نیستند زیرا پری ندارند که به کمک آن جوجه ها و تخم های خود را گرم نگه دارند.پرکنی چگونه رخ می دهد؟


شکل ظاهری پرکنی مانند پرریزی طبیعی هست ، درادامه فرایند طبیعی،پرریزی متوفق شده زیرا پرنده ها در حین این دوره به پرهای خود آسیب می زنند.

پرریزی طبیعی معمولا در اواسط بهار الی فصل پاییز رخ می دهد که در آن پرنده ، تمام پرهایش می ریزد ولی به گونه ای نیست که پرنده کاملا لخت شود مگر در موارد نادری ، جوجه هایی که  برای اولین بار دچار پرریزی شوند و این پرریزی اولیه همانطور که در پست های قبل توضیح داده شد از کامل ترین نوع پرریزی است که در آن تمام پرها و کرک ها و پوش های جوجه می ریزد ولی در اکثر اوقات هیچ گاه شاهد لخت ماندن گوشه از بدن پرنده نخواهیم بود.


پرجوی چیست؟

در پر جوی ،پرها حالت ژولیده پیدا می کنند زیرا توسط خود پرنده  یا جفت او گاز زده شده یا نامرتب شانه زده می شوند.پرجوی معمولا در پرهای بال ، دم یا پرهای سینه  دیده می شود.

در پر جوی پایه ی اصلی پر که به صورت میله ی سفید رنگی هست باقی مانده ولی پهنه های آن آسیب دیده یا کنده می شوند و در نهایت میله های سفید بدون پرز و پر بر روی بدن پرنده می بینیم .


سوال : چگونه پرنده ای توسط جفت خود ، دچار پرجوی می شود؟


جفت طوطی ها در زمانی هایی که مشغول دیگر آرایی و رسیدگی کردن به پرهای جفت مقابل خود هستند ، به طور غریزی اقدام به جویدن پرهای جفت خود می کنند ،که البته این مورد هم به نادر می توان یافت.


شیوه ی درمان پرکنی و پرجوی تقریبا یکسان هستند که در پست های بعدی در این مورد کاملا بحث خواهد شد ولی عوامل به وجود آورنده ی آن ، در پرنده های مختلف متفاوت است ،به عنوان مثال یک طوطی به محض ورود به محیط جدید و استرس دچار پرریزی می شود ...

[ دوشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1392 ] [ 23:32 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی