X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنتهمانطور که تمامی عروس داران مطلع هستند، عروس هلندی ها بنا به دلایلی که درپست های گذشته درج شده( اینجا ) دچار پررزی میشوند،حال در دوره ی پرریزی یک سری نکاتی وجود دارد که می بایست ما در قبال طوطی سانان یا عروس هلندی خود رعایت کنیم...

پر ریزی در طوطی سانان فرآیندی تنش آورد دارد و بهتر است که در این زمان از آنها مراقبت ویژه ای صورت بگیرد بنابراین مورد اولی که هر یک از شما صاحبان می بایست رعایت کنید :


رعایت زمان استراحت پرنده ی شماست،چرا که در این دوره بیشتر انرژی بدن پرنده صرف رویش پرها می شود و از طرفی از آنجایی که اغلب پر ریزی ها و به دنبال آن رویش پرها به همراه خارش می باشد که هم سبب کلافه شدن حیوان و آرایش مداوم پرها سبب خسته شدن او میشود،بنابراین رعایت زمان استراحت در این دوره ضرورت زیادی دارد، بنابراین دو راه حل در پیش و رو دارید:


1. طوطی (عروس هلندی) خود را با نور طبیعی پرورش بدین؛به این معنا که روز ها با طلوغ خورشید بیدار شوند و با غروب خورشید همانند دوره ای که در طبیعت به سر می برند،بخوابند.


2. راه حل دوم ،اغلب برای کاربران امروزی ،یعنی پرنده داران آپارتمان نشین و...استفاده میشود؛به این شرح که شما می بایستی زمانی آرام و تاریک به مدت 12 ساعت برای خواب آنها در نظر بگیرید.اگر فضای کافی ندارید و قادر به خاموش کردن نور محیط نیستید ،استفاده از یک پارچه ی تیره بر روی قفس پرنده کفایت می کند.


یکی دیگر از موارد رعایت در دوره ی پرریزی طوطی سانان (عروس هلندی) در نظر گرفتن شرایط استحمام برای پرنده ی خود می باشد، که معمولا اغلب کاربران در این زمینه کوتاهی می کنند.

بنابراین لطفا توجه داشته باشید که آب تنی یا استحمام طوطی ها یکی از روش های مرطوب کردن و به دنبال آن نرم شدن غلاف پرها می باشد و در نیتجه سبب می شود که پرها راحت تر افتاده که هم طوطی شما اذیت نمیشود و هم دوره ی پر ریزی زودتر به پایان می رسد.

پس فراموش نکنید که می بایست فقط در این دوره طوطی خود را آب استحمام کنید حتی برای نرم و براق نگه داشتن پرهای عروس خود در این دوره می توانید از لانولین( عبارتست از روغن پشم گوسفند که خواص گسترده ای دارد و طبیعیست و فاقد ضرر برای پرنده های شما) استفاده کنید.

در مورد آب تنی در پست های گذشته صحبت شد که روش های رایج استحمام عبارتست از:


1. استفاده از آبپاش:حتما از آب ولرم برای استحمام پرنده ی خود استفاده کنید وهیچوقت آب را به سمت سر پرنده ی خود اسپری نکنید.


2. استفاده از ظرف آبتنی: در روز های گرم سال با پر کردن ظرفی به عمق سه الی چهارسانتی متر آب (برای عروس هلندی) به پرنده ی خود اجازه ی آبتنی بدهید.سوالات رایج کاربران در این حوزه:


1. آیا لازم هست خودمان در خاراندن پرهای طوطی مون کمکش کنیم؟

پرهایی که در حال رشد هستند ،به مراتب به دلیل تازه بودن ،غلاف حساسی دارند و نرم هستند،بنابراین هیچگاه برای این دسته پرهای جدید خاراندن توصیه نمی شود.

ولی در مورد پرهای قدیمی که برخی در حال افتادن هستند و گاها برخی از غلاف خونی هستند ،تنها برای کمک به طوطی خود ،ابتدا این پرها را شناسایی کنید و به آرامی توسط ناخن های  آنها را بخارایند(البته در اینجا بیشتر برای پرهایی توصیه می شود که در نواحی قرار دارند که پرنده قادر به خاراندن آنها نیست مانند پرهای سر و گردن وی.


2.آیا باید پرهای تازه و در حال رشد را برای جلوگیری از فرار کردن یا پرواز کردن طوطی خود قیچی کنیم؟

معمولا برای این دسته پرها هرگز چنین توصیه ی اشتباهی نمی شود زیرا که پرهای جدید بسیار حساس هستند و هرگونه سهل انگاری و اشتباه در قیچی کردن آنها سبب خونریزی می شود


3. آقای نجفی،من پرهای تازه ی عروس را قیچی کردم و الان خونریزی کرده،لطفا هرچه زودتر راهنمایی کنید؟!


روش های مختلفی برای مهار این دسته خونریزی ها وجود داره که شایع ترین این روش ها و متداول ترین این روش ها در بین افراد عادی :


1. استفاده از پودر انعقاد خون(که از داروخانه های می توانید خریداری کنید و در محل خونریزی بپاشید و بعد از مطمئن شدن از بند آمدن خون، ساعاتی بعد با آب سرد،محل را شستشو بدهید)


2.استفاده از آرد ( آرد گندم یا آرد ذرت) و علاوه بر ریختن آرد، با انگشت خود محل خونریزی را سفت نگه دارید تا طی چند دقیقه خون بند بیاید. پس از بند آمدن خونریزی پرنده را تحت نظر گرفته و بهتر است برای جلوگیری از عفونت در محل یک سوم قرص تتراسایکلین در 150 سی سی آب حل کرده و تا سه روز به طوطی خود بدهید.


توجه: درصورت حاد بودن خونریزی ، بلافاصله به دامپزشک مراجعه شود.

[ چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ] [ 12:34 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی