X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنتاز آرزوی هر یک از طرفداران این پرنده آموزش تکلم یا به عبارتی سخنگو کردن پرنده ی خود می باشد که در چند پست قصد دارم شما رو در این امر راهنمایی و یاری کنم و به امید اینکه به مقصود خود برسید...


قبل از اینکه به آموزش و مسائل اصلی بپردازیم، ابتدا از مراحل مقدماتی و اصول اولیه در تربیت و نگهداری پرنده ی خود شروع می کنیم.


برای اینکه یک پرنده ی سخنگو تربیت کنیم می بایستی به این نکات توجهی کافی داشته باشیم:


  1.  داشتن عروس هلندی با جنسیت نر
  2. داشتن عروس هلندی رام و دستی و جوان
  3. نگهداری عروس هلندی به صورت تک پرنده ی خانه
  4. توصیه می گردد حداکثر سن پرنده برای تکلم از دو ماهگی باشد.
  5. صبر و حوصله ی فراوان شما


مورد اول: عروس هلندی ها شما قطعا نر باشد، چرا که این نرها هستند که قابلیت تولید صداها و آواز های متعدد و یادگیری آنها را دارند در حالیکه ماده از بدو تولد بنا به غریزه ی خود تنها قادر به تولید صدا به صورت جیغ هستند، خلاقیتی در آواز نداشته و تنها رام میشوند و بیشترین کاربرد آنها در تولید مثل عروس هلندی است.


مورد دوم:یک عروس هلندی برای سخنگو شدن می بایست ،پرنده ای جوان یا به عبارتی بازه ی سنی آنها بین دوماه تا حداکثر چهار ماه باشد و داشتن عروس هلندی با سنین بالاتر به دلیل گذراندن دوران  بحران یادگیری که معمولا این سری پرنده ها در کنار والدین خود به سر برده اند ، خلق و خویی نیمه وحشیانه پیدا کرده و تنها می توانند رام شده و شیرین کاری ها مختلف یاد بگیرند.


مورد سوم : در ارتباط بودن عروس هلندی شما با سایر پرندگان مخصوصا پرندگان هم نوع ، اصطلاحا سبب اجتماعی شدن پرنده شده و با طبیعت خوی گرفته و نسبت به صاحب خود احساس غریبگی کرده و کمتر توجهی به او و آموزش ها او خواهد داشت ؛ در کنار این مورد باید به جفت نبودن پرنده هم توجه داشت، زیرا که توجه به جنس مخالف ،مانعی بزرگ در یادگیری پرنده ی شما می باشد. البته در اینجا می بایست به استثنایی اشاره کرد و آن هم در ارتباط بودن این پرنده با انواع پرنده های سخنگو می باشد که در سخنگو شدن پرنده ی شما می تواند نقشی موثر داشته باشد

و در مقابل نگهداری این پرنده به همراه پستاندارانی مانند سگ و گربه ، خوکچه هندی و...عاملی استرس زا برای پرنده بوده و زحمات شما کاملا بیهوده خواهد بود.


مورد چهارم : سن پرنده است که همانطور ابتدائا ذکر گردید ؛ بهتر است بازه ی سنی بین دو ماه و حداکثر چهار ماه می باشد.

استثناء: در صورتی که از قبل سابقه ی نگهداری از جوجه ی پرندگان را دارید، بهتر است جوجه ی این نوع پرنده را از سن 25 روزگی الی یک ماه از والدین جدا کرد و با خود مانوس کرده و بهتر و بسیار راحتتر می توان پرنده را سخنگو نمود.

و توجه داشته باشید، آغاز زمان تمرین با جوجه می بایست از دو ماهگی به صورت جدی و تدریجی آغاز شود.


و مورد پنجم هم؛ شمایید...؛بله،در صورتی که طاقت ادای یک کلمه رو بیشتر از دویست مرتبه  و در شرایط مختلف و گوناگون ندارید...بهتر است که در همین ابتدا انصراف بدهید...


مسئله ی نژاد ها: رنگ ،نوع و نژاد پرنده هیچ گونه ارتباط و تاثیر در سخنگو شدن پرنده نداشته و تعیین رنگ پرنده زمان خرید...همگی بستگی به سلیقه ی شما دارد ولی دقت داشته باشید که عروس نر خریداری کنید.


زمان تمرین:

تمرین با پرنده نیازمند زمان مقرری میباشد ، به عبارتی شما نمی توانید هر زمانی را به صورت اختیاری ، زمان آموزش در نظر بگیرید، به عنوان مثال ساعات ظهر، زمان استراحت پرنده هاست...که با حالت خستگی بر روی یک پا ایستاده و سر بر پشت گذاشته و استراحت می کنند و آموزش در این زمان کاملا بی تاثیر است.


پس به طور کلی بهترین و مناسب ترین ساعات تمرین می بایستی اوایل صبح نهایتا الی ساعت 10 صبح و عصرهنگام تا قبل از غروب آفتاب....

استثناء: در میان برخی عروس های خانگی ساعات پایانی شب، پرنده ی نر میل بسیاری به خواندن داشته که این زمان هم می تواند، وقت مناسبی برای تمرین ولی زمانی کوتاه باشد.


ترس و اضطراب:


میزان ترس و اضطراب در پرنده می بایست به حداقل مقدار ممکن باشد و به همین دلیل است که همیشه در پست های مختلف ذکر می گردد که ابتدا پرنده را رام و اهلی نموده و بعد آن را برای تکلم آماده کنید.

سعی کنید خود را با روش های و تمرین مختلف که در وبلاگ ذکر گردید، با پرنده مانوس کنید...

برای اطلاعات بیشتر و یادگیری در این زمینه لطفا به لینک های مرتبط در ذیل مراجعه بفرمایید.


http://cockatiels.blogsky.com/1390/08/02/post-218/

http://cockatiels.blogsky.com/1391/05/17/post-598/

http://cockatiels.blogsky.com/1390/09/08/post-353/

http://cockatiels.blogsky.com/1390/06/20/post-53/

http://cockatiels.blogsky.com/1390/07/13/post-132/

http://cockatiels.blogsky.com/1390/11/18/post-408/


و ده ها موارد دیگر که با جستجو در وبلاگ به مطالب بیشتری دست خواهید یافت.

و مورد دیگر عدم نگهداری پستانداران اهلی مانند سگ و گربه در محل نگهداری عروس هلندی است که در مطالب بالا به طور کامل توضیح داده شد.


ادامه ی مطالب در پست های آتی منتشر می شود.
[ جمعه 2 فروردین‌ماه سال 1392 ] [ 22:03 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی