X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


بهتر است بدانیم که هر یک از دانه هایی که برای عروس هلندی خود استفاده می کنیم ...بنا به طب قدیم..هرکدام طبع خاص خود را دارند....و استفاده ی هر کدام از دان ها در شرایط خاص خود ...می تونه در سلامتی پرنده ی ما تاثیر به سزایی را داشته باشه...


به طور کل ما دان ها رو بر اساس طبع آنها به سه دسته تقسیم می کنیم:

طبع گرم            طبع سرد          و     طبع معتدل یا میانهدانه هایی که در زیرگروه طبع گرم قرار می گیرند عبارتند از:


تخم کتان :  جزء غذای اصلی پرنده است ،نام دیگر آن دانه قناری است . این دانه طبیعت گرم دارد وحاوی انواع ویتامین ها و کربو هیدرات ها و املاح معدنی می باشد . این دانه خاصیت داروئی برای عروس هلندی  داشته و باعث بر طرف شدن آسم و سرماخوردگی است .


تخم شلغم : این دانه طبیعت گرم دارد و سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی می باشد . مصرف این دانه در زمستان بسیار مفید است .

تخم منداب : طبیعت گرم دارد و سرشار از املاح معدنی بوده .مصرف آن مانع از پیچیدن تخم در بدن عروس ماده  می شود پس بهتر است قبل از تخم گذاری پرنده این دانه به دستور غذائی آن اضافه شود .


تخم گشنیز : این دانه نیز طبیعت گرم دارد و اشتها آوربوده وبرای درمان پرنده های ضعیف بسیار مفید است .همچنین این دانه نیز ضد انگل میباشد .


شاهدانه : این دانه طبیعت بسیار گرم دارد جزء دانه های چرب نیز محسوب می شود وباعث افزایش تحرک و مستی درعروس ها  شده و  استفاده نا به جا از این دانه بسیار خطرناک است پس بهتر است به صورت متعادل استفاده شود.


تخم گلرنگ:طبیعتی گرم.از خواص آن می توان به محرک بودن مسهل، مسکن آن اشاره نمود


از جمله دانه هایی که در زیرگروه طبع سرد قرار می گیرند عبارتند از:


ارزن : این دانه طبیعت سرد و خشک دارد ، این دانه ، قلیائی بوده  وسرشار از ویتامین و پروتئین است ،این دانه منبع غنی از ویتامین برای تمامی پرندگان خانگی از جمله عروس هلندی  است پس بهتر است در تمامی فصول سال این دانه را در دستور غذائی داشته باشیمتخم کاهو : این دانه نیز طبیعتی سرد دارد ودارای املاح معدنی بوده و خاصیت تمیزکنندگی دستگاه گوارشی دارد . این دانه را می توان داروئی برای انگل روده نیز به حساب آورد .تخم کلم قمری : طبیعتی سرد دارد و دارای املاح معدنی مفید بوده و یک پاک کننده موثر دستگاه گوارشی است


از جمله دانه هایی دیگری که ما آن را در رده ی دانه های خنثی یا با طبع معتدل قرار می دهیم عبارتند از:


تخم چغندر : این دانه دارای طبیعت معتدل بوده و سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است حال که به مبحث میوه ها می رسیم؛ و قبل از آنکه درباره ی آنها توضیح بدهیم ، به یاد داشته باشید که یک روز در میان از میوه جات و سبزیجات را در جیره غذائی پرنده تان قرار دهید .سبزیجات و میوه جات سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی هستند ودارای انواع هیدرو کربن ها و قند های طبیعی و... این غذا حیاتبخش ترین غذائی است که پرنده می تواند استفاده کند

 


به طور کل طبیعت میوه ها و سبزیجات را به شرح زیر تقسیم می کنیم؛


برگ کاهوی بدون رطوبت تامین کننده کلسیم و آهن و اشتها آور و ضد یبوست می باشد. برگ کاهو طبیعتی سرد دارد.
برگ تازه و جوان اسفناج ،‌ طبیعتی معتدل داشته و تامین کننده آهن و ضد یبوست می باشد.

برگ و ساقه کرفس نیز طبیعتی گرم داشته و حاوی سدیم ، پتاسیم و کلسیم می باشد و به مقدار کم به عروس ها داده می شود.
برگ گشنیز تازه طبیعتی سرد داشته و حاوی ویتامین c و a و املاح معدنی می باشد.سیب درختی شیرین طبیعتی معتدل دارد و سرشار از ویتامینهای گوناگون بوده و در درمان یبوست و اسهال مفید است.
گلابی طبیعتی معتدل داشته و مملو از ویتامین ها و املاح معدنی می باشد.


هویج تازه طبیعتی گرم دارد و سرشار از ویتامین a و املاح معدنی و رنگدانه است که جلا دهنده پرها می باشد.

[ سه‌شنبه 16 خرداد‌ماه سال 1391 ] [ 11:35 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی