X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


هر طوطی اگر صاحبش وقتی را با او و برای باز کردن با او نگذارد به مرور زمان کسل خواهد شد . هر حیوانی از این کسل بودن رفتار های منفی را به دست خواهد اورد . این برای طوطی نیز صدق میکند و درواقع این حساسیت در طوطی بیشتر است .

 

طوطی ها بسیار باهوش ،بسیار فعال و بازیگوش می باشند .اگر انها مدت زمان کافی برای بازی کردن یا سرگرم کردن خودشان نداشته باشند کسل خواهند شد .


هنگامی که یک پرنده کسل بشود ، رفتارهای طبیعی مثبت انها کمتر خواهد شد . این خوب است که بدانید طوطی که کسل است ممکن است رفتارهای چون جیغ زدن یا پر و بال زدن متعدد را داشته باشد .


این رفتار منفی حتی زمانی که شما بخواهید پرنده را بلند کنید وجود خواهد داشت .برای سلامت عمومی پرنده خود باید شما از کسل شدن طوطی جلو گیری کنید .فقط چگونه این کار را میتوان کرد ؟تعداد زیادی فعالیت وجود دارد که شما میتوانید انجام دهید.

 

چگونه از بروز نشانه های کسل شدن در پرنده جلو گیری کنیم :


هنگامی که شما در خانه هستید ،مطمئن شوید که تمام زمانتان را برای طوطی صرف میکنید.این درست است که طوطی با انسان رابطه برقرار میکند و انها نیازمند گذرانده زمان بیشتری با یکدیگر هستند تا این رابطه قوی تر شود شما باید زمانی را که در اتاق خوابتان هم هستید به حساب بیاورید . طوطی ها نیازمند وقت و توجه صاحبشان می باشند .


اما این واضح است که شما نمیتوانید تمام زمانی را که در خانه به سر میبرید با پرنده به بازی کردن بپردازید . شما نیاز دارید این مراحل را انجام دهید تا از کسل شدن پرنده جلو گیری فرمایید . در این مقاله مواردی هست که شما باید انجام دهید .

 

اجازه دهید پرنده تان از قفس خود بیرون بیاید و منظره بیرون را از پنجره بسته اتاقتان تماشا کند تا کسل نشود . پرنده شما از تماشا کردن منظره بیرون لذت خواهد برد .


اگر شما میخواهید منظره بیرون برایش بهتر باشد برای پرندگان وحشی در جلوی پنجره دانه بریزید تا هنگامی که پرندگان در حال خوردن دانه می باشند طوطی لذت ببرد . پرنده شما از تماشا کردن نور و صدای پرندگانی که برای تغذیه می ایند لذت خواهد برد.


برای طوطی اسباب بازی تهیه کنید و در میان انها غذا قرار دهید . این کار شما باعث میشود تا طوطی برای به دست اوردن غذای داخل اسباب بازی ساعت ها تلاش کند و سرگرم شود .این نوع اسباب بازی ها ممکن است پرنده شما را برای مدت طولانی سرگرم نگه دارد .

 

مطمئن شوید اسباب بازی را که برای اینکار انتخاب کردید مختص پنهان کردن غذای پرنده در ان است .انتخاب کردن اسباب بازی های مختلف که برای اینکار ساخته نشدند ممکن است به طوطی شما ضربه بزند .

 

مطمئن شوید که قفس طوطی شما پر از اسباب بازی های مناسب و سرگرم کننده می باشد . دنبال اسباب بازی هایی باشید که فقط برای طوطی شما طراحی شده است چون این اسباب بازی ها ایمن تر خواهند بود . مطمئن شوید قفس طوطی را از هر چه اسباب بازی خطرناک و غیر بهداشتی است خالی کرده اید .


قفس خالی برای طوطی بسیار خسته کننده خواهد بود پس قفس نباید به هیچ وجه خالی از اسباب بازی باشد .طوطی ها ذاتا فعال می باشند .این به این معناست که انها نیازمند چیزی هستند که این نیازشان را رفع کند . شما باید مطمئن شوید هنگامی که در خانه یا بیرون هستید طوطی شما کسل نیست !

منبع:

از امید شایگان

[ سه‌شنبه 25 بهمن‌ماه سال 1390 ] [ 14:50 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی