X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


معمولا عروس هلندی ها هر یک با توجه به محیط و مکان و به همراه سایر پرندگان هم نوع خود و یا سایر پرندگان قرار می گیرند، یک سری رفتار و حرکات و عاداتی را از آنها یاد گرفته و یا به جهت ارتباط با انسان ها خلق و خوی و  ویژگی هایی غریب و تازه پیدا می کند .

ازاین رو نمی توان رفتار آنها را منحصر به چند عمل محدود نمود ولی در کل آنها دارای یک سری ویژگی های ذاتی بوده که تصمیم گرفتم به بررسی آنها بپردازیم:


1.عروس ها معمولا پرنده ای آرام و کمتر رفتاری تند و خشن از خود نشان می دهد و اغلب دیده شده در ارتباط با سایر پرندگان سازگاری خوبی را از خود نشان داده است.ولی با این وجود ممکن است عروس ها نسبت به پرندگان کوچک جثه ای مانند مرغ عشق ها و....رفتاری نسبتا خصمانه از خود بروز دهند.


2.عروس ها،طوطیانی هستند که علاقه ی خود را نسبت به صاحبشان به صورت ملموس نشان داده و نسبتا وفادار خواهند ماند به عنوان مثال ممکن است، پرنده درصورتی که صاحبش او را برای مدتی کوتاهی تنها گذارد جیغ کشیده و او را فرا می خواند.


3.عروس علاقه به سرگرم شدن با هم بازی خود داشته و در صورت رام بودن به صاحبش اجازه داده دست بر سر او بکشد و یا او را نوازش کند.


4.عروس ها ، طوطیانی تقریبا باهوش بوده به گونه ای که به سادگی رفتار و حالات افراد درمحیط خود را در نظر گرفته و یا با غریبه ها محتاطانه رفتار می کند.


5.عروس ها همچنین قدرت تقلید برخی صداها و کلمات را دارند و به خصوص جنس نر آنها نسبت به ماده ، مهارت بیشتری در تقلید صدا دارد و نکته ی مهم اینکه قدرت تکلم او بستگی به نحوه ی تربیت و آموزش او دارد.


6.عروس ها از جمله طوطیانی هستند که معمولا از وسایل بازی استقبال خواهند کرد.


7.از جمله ویژگی های دیگر عروس ها می توان به نرم و انعطاف پذیر بودن گردن آنها اشاره کرد به طوری که ، عروس به سادگی قادر بوده ؛گردن خود را به میزان 180 درجه بچرخاند و با این عمل خود به راحتی محیط را تحت نظر می گیرد.


8.گاها درعروس های ماده حالت سلطه طلبی دیده می شود به طوری که ممکن است گاهی نر خود را از غذاخوری دور کند و همچنین ،انتخاب محل خوابیدن معمولا بر عهده ی ماده است.


9.معمولا عروس ها در زمان تولید مثل و جوجه کشی رفتاری تهاجمی پیدا می کنند و در صدد دور نمودن عناصر بیگانه از اطراف قفس بوده و باید گفت که این امر کاملا طبیعی است.


10.عروس ها ممکن است در زمانی از روز حالت مستی به آنان دست دهد که در عروس نر شاهد آواز خواندن به همراه دور کردن بالها نسبت به بدن و در عروس ماده شاهد خم شدن و ایجاد ریزه صداهایی خواهیم بود.


11.عروس ها معمولا زمانی تصمیم به تولید مثل می گیرند که دمای محیط مناسب و غذای کافی برای آنها موجود باشد.


12.گاها در عروس ها حالت وفاداری به جفت خود مشاهده شده است لذا  درصورت تعویض جفت یا تلف شدن جفت ، زمان زیادی طول میکشد تا پرنده به جفت جدیدش عادت کند.


13.عروس ها معمولا نسبت به محیطی که در آن حضور دارند و زندگی می کنند عادت بسیار کرده که با تعویض محیط ممکن است حالت غریبگی و ناآشنایی برای انان رخ داده و حتی سبب به تعویق افتادن زمان تولید مثل آنها می شود.


14.عروس ها معمولا از دانه های خشک نسبت به سایر غذا ها استقبال بیشتری کرده و معمولا بیشترین غذای مورد علاقه ی آنها تخمه است.


15.عروس ها عادت طبیعی به تمیز کردن مداوم بال و پرهای خود دارند لذا جای نگرانی نیست و از طرفی  معمولا با تمیز کردن خود ممکن است یک سری کرک هایی را از بدنشان دور نمایند که آن هم طبیعی است.[ یکشنبه 27 آذر‌ماه سال 1390 ] [ 18:23 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی