X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


                        


بنابه درخواست برخی دوستان مبنی بر رام کردن عروس هلندی خود بخش دوم این مطلب را منتشر کردم و امیدوارم که مورد توجه دوستان قرار بگیرد.

دوستانی که تا به حال بخش اول را مطالعه نکرده اند لطفا **اینجا **  را مشاهده کنند.


حال با توجه به آموخته های شما در پست های قبلی به ادامه ی این مبحث می پردازیم.

همانطور که آگاه هستید،رام کردن این دسته از عروس هلندی ها نیازمند به صرف وقت فراوان فراوان داشته زیرا که هدف اصلی ایجاد حالت آرامش و امنیت در پرنده ی مذکور است.

زیرا که تنها راه و اصلی ترین راه به دست آوردن اعتماد پرنده است تا مطمئن شود که شما او را دوست دارید.همچنین تغذیه در پرندگان می تواند یکی دیگر از روش های ایجاد اعتماد در آنان باشد.

حال پیشنهاد می کنم به توصیه های ذیل به دقت کنید:

.روش تغذیه:

در این روش شما باید پس از شناختن و تشخیص دادن غذای مورد علاقه ی عروس هلندی خود،مقداری از آن غذا را در کف دست خود قرار دهیدو دستتان را به آرامی به او نزدیک کنید؛ممکن است عروس شما ابتدا کمی بترسد و یا از دست شما دوری کند و حتی ممکن است چنین حالتی برای چند مدت ادامه داشته باشد ولی نکته اساسی ناامید نشدن شماستو بهتر است تلاش خودتان را ادامه دهید.

زمانی که احساس کردید که پرنده اصراری در نزدیک نشدن به دست شما دارد،دست خود را از قفس بیرون آورده و در زمان های دیگری این عمل را تکرار نمایید.

 به یاد داشته باشید که آموزش پرندگان از آنجا که کاری بس دشوار است نیاز به صبر و بردباری دارد.

بنابراین با انجام این کار پس از مدتی شاهد ایستادن عروس هنلدی خود بر دستانتان خواهید بود.

مورد دیگر:در ادامه ی این روش هم می توان عملی دیگر انجام داد، بدین ترتیب که شما ابتدا یکی از انگشتان خود را خیس کرده و با استفاده از رطوبت آن تعدادی از دانه های مورد علاقه اش را گرفته و در انگشت خود را در اختیار پرنده قرار دهید.

نکات مهم:

زمانی که برای اولین بار عروس هلندی شما به دست شما عادت کرده ، تصمیم به ایستادن بر روی آن را گرفته ،لذا هنگامی که برروی کف دستان شما می ایستد هرگز نترسیده و بلافاصله دست خود را نکشید و هیچگونه حرکت ناگهانی انجام ندهید تا پرنده احساس ترس نکند زیرا که می خواهد به وسیله ی نوک زدنش به دست شما از مضر بودن دست شما و یا استحکام آن اطمینان حاصل کند.و حتی ممکن است عروس؛با استفاده از منقار خود قصد ایجاد توازن بر روی دستان شما را داشته باشد و اگر شما بلافاصله دست خود را بکشید ممکن است ترسیده و هرگز بر روی دستان شما نخواهد نشست.


با انجام تمرین های بالا و بر اثر گذشت زمان شاهد عادت کردن عروس خود به دست شما هستید و زمانی که در این مرحله قرار گرفتید می توانید باملایمت به سر او دست بکشید و یا نوازشش کنید و با انجام این کار ،پرنده به تدریج به شما انس می گیرد.


برخی از صاحبان عروس برای رام کردن عروشان اقدام به چیدن بال وی کرده و پیشنهاد می کنم برای چیدن بالها طبق مطلبی که در پست های قبلی جهت اطلاع قرار دادم،ابتدا بال پرنده را باز کرده و چهارپر بیرونی را که شاهپرها هستند رها کرده وسایر بالها را بچینیدو  در حین چیدن مراقب باشید از جایی بچینید که فاقد رگ های خونی باشند. و در این روش می توانید عروس خود را سه مرتبه در روز و هر دفعه به مدت ربع ساعت دربیرون از قفس آزاد بگذارید تا پرنده به وضعیت جدید خودش عادت کند.


نکته ی بعدی در مورد اتاق یا محل نگهداری عروس هلندی است:

مهمترین ویژگی یک محل مناسب؛

آرام و بی سر وصدا باشد:تا پرنده دچار سردرگمی نشود و بتواند به شما و سخنان شما توجه نماید.و در هنگام آموزش حرکات نمایشی:حتما آن حرکت را چندین مرتبه تکرار کنید تا عروس آن را به خاطر بسپارد.

نکته ی مهم:

آموزش یک عروس بسیار راحتتر از آموزش دو  ویا چندین عروس هلندی است و همچنین نیامند به صرف کردن وقت کمتری است بنابراین هرچه سن پرنده کمتر باشد ؛توانایی بیشتری برای آموزش خواهد داشت.

[ سه‌شنبه 8 آذر‌ماه سال 1390 ] [ 18:02 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی