X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


بنا به درخواست و سوالات مکرر کاربران محترم تصمیم به نگاشن این پست گرفتم:


عروس هلندی ها بنا به دلایلی دچار چنین عارضه ای خواهند شد و در واقع این رفتار بیماری نبوده بلکه جزئی از حالات ذاتی موجود در آنان است که با قرار گرفتن آنان در شرایط خاصی سبب افشای خلق بد آنان می شود.

طبق آمار های سازماندهی شده مربوطه به طوطی سانان ،  از هر هشتاد عروس هلندی 33 عدد از آنان تحت چنین شرایطی هستند.


حال به بررسی علل بد خلقی عروس ها می پردازیم:

عروس هلندی ها اعم از نر و ماده ی  آنها ممکن است دچار چنین عارضه ای شوند و اولین عامل موثر در وقوع آن می توان به دوران جوجگی وی اشاره کرد.

آنان زمانی که در سنین پایین به سر می برند به دلیل مواجهه نشدن با انسان ها و ارتباط نداشتن با آنان با پا گذاشتن به سنین بزرگسالی رفته رفته این رفتار در آنان شکل می گیرد و متاسفانه هیچ راه حلی برای رام نمودن این دسته از عروس ها وجود نخواهند داشت.

عروس هایی که دچار این عارضه هستند ، نسبت به همنوعان خود نیز واکنشی وحشیانه نشان می دهند و همواره رفتاری تهاجمانه دارند به طوری که امکان جفت شدن آنان به میزان ده درصد است.

این عروس ها هنگام مواجهه شدن با انسان ها کاملا وحشی شده و با رفتار ها و شیوه های مختلف مانند گاز گرفتن و جیغ های ممتد در صدد دفاع از خود هستند.


برخی دیگر از عروس هلندی ها به هنگام دارا شدن جفتی با جنس مخالف ، سریعا این رفتار در آنان شکل می گیرد.

از جمله رفتار آنان می توان به :

1. از حالت آرامی و دستی بودن کاملا بیرون آمده و همانند یک عروس وحشی  رفتار میکنند.

2.از خود رفتار هایی نظیر جیغ های بلند در آورده و به دفاع کردن از ماده ی خود می پردازند و یا ماده ی انان در صورت دارا بودن تخم رفتاری تهاجمی پیدا کرده و حتی ممکن است به نر خود آسیب برساند.


راه حل:

زمانی که عروس هلندی خود را در معرض شدید چنین رفتاری دیدید، بلافاصله از  سایر عروس هلندی ها و یا سایر پرندگان جدا کنید به گونه ای که دیگر قادر به شنیدن صدای آنان نباشد.

و به مدت (چند هفته تا یک ماه ) به صورت انفرادی نگه داشته شود و در این مدت تنها خود شما به وی غذا بدهید تا کمی رفتارش انعطاف پیدا نماید. برای موفقیت در این راه می توانید از غذاهای مورد علاقه ی وی استفاده نمایید.

درصورتی که عروس وحشی شده ی شما ماده است ، به هیچ وجه در این زمان لونه ای برای وی قرار ندهید تا به حالت اولیه باز گردد.

معمولا عروس هلندی های ماده ای که دچار چنین شرایطی می شوند بعد از گذشت زمانی تخم گذاری های بی رویه را آغاز خواهند نمود که حتما به پست مربوطه برای درمان تخم گذاری های مزمن مراجعه نمایید..


زمانی که احساس نمودید عروس هلندی  شما به حالت اولیه بازگشته است ، با قفس شخصی خود وی را در کنار سایر عروس ها بگذارید و برای زمانی نزدیک به دو هفته به همین روال پیش رفته تا اینکه و سپس او را وارد قفس سایر عروس ها ویا عروس دیگر خود سازید.

تجربه نشان داده است که عروس های نری که در معرض چنین مشکلی قرار دارند عروس هایی عقیم هستند ولی این نظریه به طور دقیق صدق نخواهدنمود.


پیشنهاد می شود این دسته از عروس ها را که اخلاقی همانند هم دارند در کنار یکدیگر قرار دهید.

از جمله نژاد های رایج مبتلا به این عارضه می توان به نژاد های سینامون یا دارچینی و عروس های لوتینو اشاره نمود و باید گفت که تنها به صورت تخمینی بوده و قطعیتی ندارد.

نکته ی مهم:

به هیچ عنوان از هیچ دارویی نظیر مسکن ها و یا محرک کننده ی جنسی در این دسته از عروس های بدخلق استفاده نکرده زیرا هیچ ثمری نداشتهه و تنها سبب تشدید این عارضه می گردد.


حتی الامکان از لمس این عروس ها پرهیز نموده زیرا استرس ناشی از لمس شدن انان توسط انسان ها سبب اضطراب بیشتر و یا حتی سکته ی آنان می شود.


تلاش شود این پرندگان در طی این دوره کاملا تقویت شده تا به دلیل مصرف بالای انرژی خود تلف نشوند.


میزان ابتلای عروس ها نر بیشتر از عروس های ماده است.

و مهمترین دلیل وجود چنین بیماری روانی در عروس هلندی ها خارج گشتن آنان از چرخه ی طبیعی و قرار گرفتن آنان تحت سیطره ی انسان ها است.

[ چهارشنبه 11 آبان‌ماه سال 1390 ] [ 12:03 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی