X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


عروس هام در قفس تابستانی

عروس ها با وجود اینکه پرندگانی اجتماعی هستند و به طور مداوم خود را با شرایط گوناگون سازگار می سازند ولی با این وجود ، تنها چیزی که تغییر آن و عادت نمودن به آن برایشان کمی مشکل است ، موضوع قفس جدید است.

معمولا عروس طوطی ها زمانی که برای اولین بار وارد یک محیط یا یک قفس جدید می شوند ، بعد از گذشت زمانی طولانی آن را به عنوان اولین محیط جدید برای زندگی خود می پذیرند و یا به عبارتی دیگر آن محیط را تنها محیط مناسب برای زندگی خود دانسته و به آن عادت می نمایند، خواه قفس محیطی بزرگ باشد و خواه کوچکترین فضا باشد.

از این رو دارندگان یا پرورشدهنگان باید توجه داشته باشند که از ابتدای خرید عروس هلندی یک قفس مناسب خریداری نمایند تا در آینده با مشکلات کمبود فضا برای عروس هلندی خود روبه رو نشوند.

(جهت آشنایی با نحوه ی خرید قفس با ویژگی های مذکور لطفا به پست مربوطه مراجعه نمایید.)


جوجه عروس هلندی نر


حال برخی افراد به دلیل عدم آشنایی کامل قفسی نامناسب خریداری نموده و بعد از مدتی تصمیم به تعویض قفس گرفته بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از مواجهه با مشکلی به توصیه های زیر دقت کامل بنمایند.


1.بعد از خرید قفس جدید و ضدعفونی کردن قفس آن بلافاصه عروس را وارد قفس جدید نکنید زیرا ممکن است به دلیل عدم آشنایی با محیط جدید به خود صدمه وارد کند،از این رو توصیه می گردد حتما به مدت دو الی سه روز قفس جدید را در مقابل قفسی که عروس ها در آن به سر میبرند قرار دهید یا اگر طوطیهای شما رام هستند، آنان را برروی قفس جدید قرار دهید تا آشنا شوند.


2.بعد از گذشت ایام ذکور ، ابتدا قفس قبلی عروس ها را کاملا خالی کرده و تمامی غذاها و وسایل را در قفس جدید بگذارید. در صورتی که عروس ها رام هستند به آرامی آنان را وارد قفس جدید نمایید و در صورتی که دستی و رام نیستند ، دهانه ی قفس ها را به یکدیگر نزدیک نمایید تا خودشان به میل خود وارد قفس جدید شوند و مطمئن باشید که وارد خواهند شد.


3.اصل مهم دیگر وجود میله ی  نشیمن گاه در بالاترین قسمت قفس است زیرا معمولا عروس ها با ورود به محیط جدیدبه اولین قسمتی که مراجعه می کنند بالاترین قسمت قفس است .


4.به عروس های خود فرصت دهید تا کاملا نسبت به محیط جدید انعطاف لازم را پیدا نمایند و آنان را به طور مداوم از قفس خارج نکنید.


5.تجربیات نشان داده است در صورت تعویض محیط زندگی عروس ها ، آنان پس از 20 روز به طور کامل عادت نموده و در صورت جفت بودن اقدام به جفتگیری خواهند نمود.6.بهتر است غذاها و وسایل را در قفس جدید ، همانند قفس قبلی جایگذاری کرده تا عروس سریعتر به محیط جدید عادت کند.


نکات مهم:


پر زدن های مداوم و تحرک های غیر عادی در قفس جدید امری کاملا طبیعی است.

حتی در برخی عروس ها شاهد گوشه نشنی  در مدت زمان کوتاهی بوده ایم.


عروس ها را در محیطی آرام قرار داده تا با شرایط انس بگیرند.


ممکن است ابتدا از میزان رژیم عروس ها کاسته شود ولی مجددا به حالت قبلی بازخواهد گشت.


سعی شود قفس جدیدی که برای آنان انتخاب می کنید بزرگتر از قفس قبلی باشد زیرا در صورت کوچک بودن ، عادت کردن عروس ها تا حدودی مشکل است.


پیشنهاد می شود بر روی قفس جدید شبانه کاوری نکشید تا عروس هلندی ها عادت نموده و سپس اقدام کنید


در صورت وجود هرگونه سوالی لطفا از طریق پل ارتباطی تماس حاصل فرمایید.

[ پنج‌شنبه 5 آبان‌ماه سال 1390 ] [ 08:12 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی