X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


عکسی از جوجه عروس هلندی نر خود

یکی از رایجترین عادات عروس هلندی نوازش سر می باشد که معمولا زمانی که عروسها به صورت آزادانه در طبیعت یا درسوله به سر می برند از جفت خود تقاضای خاراندن سر خود را می کنند و نکته ی مهم اینکه این خاراندن ها برای طوطی در حکم نوازش هستند.

حال زمانی که ما عروس ها را در قفس نگهداری می کنیم ، در صورتی که فاقد جفت باشد بهتر است این کار را ما انجام دهیم زیرا باعث بهتر شدن رابطه ی عروس با ما خواهد شد.

با این وجود تنها مشکلی که در این خصوص وجود دارد رام بودن یا رام نبودن عروس است و به همین دلیل است که بارها در پستها ذکر می گردد که عروس ها را در همان سنین جوجگی خریداری نمایید تا به سادگی بتوانید با آنان ارتباط برقرار سازید.

نحوه ی خاراندن سر:


درصورتی که عروس رام باشد:


زمانی که عروس هلندی شما رام است به راحتی می توانید انگشت اشاره ی خود را به سر وی نزدیک کرده و به آرامی نوک انگشت را در پرهای پشت سر عروس خود فرو ببرید و پرها و پوست سر وی را به آرامی نوازش کنید و متوجه خواهید شد که عروس شما از این کار بسیار لذت خواهد برد.

و در زمانی های بعدی می توانید از انگشت شصت خود کمک گرفته و به راحتی پرهای سر و گوش و تاج وی را نوازش و بخارانید.


درصورتی که عروس شما رام نباشد:


این عدم رامش هم در عروس جوجه و هم در عروس بزرگسال وجود دارد.

اولین قدم جلب اعتماد عروس خود است که دراین راه می توانید از غذاهای مورد علاقه ی او استفاده نمایید. (جهت رام نمودن عروس هلندی خود به پست مربوطه مراجعه نمایید.)

حال پس از کسب اطمینان از اعتماد عروس به شما می توانید به آرامی و به تدریج انگشت خود را به سر وی نزدیک کنید و با انگشت اشاره ی خود و با نوک آن به ارامی پوست سر وی را نوازش نمایید. و این کار را تا یک زمانی محدودی و کمتر از یک دقیقه انجام دهید زیرا ممکن است طوطی شما در مراحل اول از این کار متنفر بوده و با نوک خود از شما پذیرایی نماید.


درصورتی که مشاهده نمودید که عروس شما از این کارتان استقبال کرد روزانه نوازش را تکرار کرده و تنها معطوف به یک ناحیه نکرده و بالهای گونه و تاج و تا حدودی زیر نوک را نوازش کنید .


تصویری از جوجه عروس هلندی نر مرواریدینکات مهم:


صبر و حوصله مهمترین اصل در این کار است.

عروس خود را برای مدت طولانی نوازش نکنید.

به زور عروس هلندی خود را نوازش نکیند.

از اشیاء فرعی مانند چوب ومداد و.......برای نوازش عروس خود استفاده نکنید.

می توانید به جهت اجازه ی طوطی شما به خاراندن سر او جایزه یا پاداشی برایش در نظر بگیرید.


این هم ویدئویی جهت آشنایی با نوازش آنها:


                              دانلود ویدئو

[ چهارشنبه 4 آبان‌ماه سال 1390 ] [ 11:33 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی