مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


بسیار از دارندگان عروس های هلندی حوان جهت رام نمودن عروس های خود با مشکل پرواز های مکرر عروس خود روبه رو می شوند و در برخی از این پرواز های ناشی از ترس عروس ها شاهد شکسته شدن بال های آنان و یا خوردن آنان به اشیای مختلف و آسیب های ناشی از آن هستیم.

به همین دلیل تنها راه چاره ای که به ذهن آنان می رسد کوتاه نمودن بالهای عروس خود است.

ولی به دلیل کم تجربگی ممکن است با کوتاه کردن نادرست بالها سبب از بین بردن تعادل در عروس می شوند .

و  نکته ی مهم اینکه درصورتی که دوستان تمایل به کوتاه نمودن بال ها را دارند این نکته را دانسته که ترمیم بال های آسیب دیده معمولا هر دو ماه یک بار اتفاق می افتند و عروس آنها مجددا بال جدیدی در می آورد.

و اگر دوستان تجربه ی کافی در این امر ندارند بهتر است از یک متخصص کمک بگیرند.


بنده در این پست قصد داشته روش کامل و تجربی را برای کوتاه نمودن بال های را قدم به قدم برای شما توضیح بدم.


مرحله ی اول: پرنده را به آرامی از قفس بیرون بیاورید به طوری که وحشت نکند و به راحتی بتوانید در دستان خود وی را جای دهید.

سر وی را بین دو انگشت اشاره و کناری قرار دهید تا با نوک خود تقلای بیرون آمدن از دست شما را نداشته باشد.سپس با انگشت شصت خود را زیر بغل یکی از بال ها انداخته و با دو انگشت دیگر بال دیگر را به بدن وی بچسبانید تا تکان نخورد.اکنون یکی از بالهای عروس کاملا باز است.

بهتر است در این کار از شخصی کمک گرفته (زیرا نباید دستانتان بلرزد) در غیر این صورت خود شما هم می توانید این کار را به سادگی انجام دهید.


مرحله ی دوم:قیچی تیزی به دست گرفته و به استثنای چهار پر بیرونی را که به عنوان شاهپر شناخته می شوند( که معمولا در جوجه ها ی خاکستری خال های سفید روشنی بر روی آنها است) سایر پرهای داخلی بال را بچینید البته باید از جایی بچینید  که فاقد رگ های خونی باشند در غیر اینصورت سبب درد و خونریزی عروس شما خواهد شد.

نکته: بهتر است بالها را به اندازه ی چهارسانتی متر بچینید.(بستگی به تناسب پرها دارد)

و بال دیگر را نیز به همین روال کوتاه کنید.


روش دیگر چیدن بال ها:

طبق روش ذکر شده بال های عروس خود را باز کرده چهار پر ابتدایی را که با عنوان شاهپرها شناخته می شوند را از از بغل کوتاه کنید به نحوی که پرها باقی بمانند و فقط از حجم اطراف آنها کاسته شود و این فقط سبب می شود که عروس شما بتواند بپرد و قادر به پرواز کردن نیست.

و بال دیگر را نیز به همین روال کوتاه کنید.

را رها کرده


مرحله ی سه: پس از کوتاه کردن عروس خود را برای مدتی در قفس قرار دهید تا اضطرابش تمام شده و بعد از آن می توانید پرنده را سه بار در روز و هر دفعه به مدت پانزده دقیقه در بیرون از قفس ازاد بگذارید.


شاید یک سوال رایجی میان شما این باشد که چرا بال ها کوتاه کنیم:

عروس ها از دسته پرندگانی هستند که عادت داشته همیشه در بالاترین نقطه ی محوطه به سر ببرند و از آنجایی که بازگرداندن آنان به قفس با مشکل مواجه هست .دارندگان تصمیم به چیدن بال ها می نمایند.


تصویر از یکی از عروس های خودم که بالهاش رو کوتاه کرده ام:

[ شنبه 23 مهر‌ماه سال 1390 ] [ 19:16 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی