X
تبلیغات
رایتل

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


بنابه درخواست علاقمندان به تکثیر عروس هلندی تصمیم گرفتن که دو پست مجزا در خصوص ویژگی ها عروس هلندی های آماده برای جفتگیری در سایت قراردهم.و هر مورد را به طور تخصصی مورد بررسی قرار بدهم.

حال به بررسی رفتار عروس هلندی نر آماده خواهیم پرداخت.


یک عروس نر مانند عروس ماده زمانی که به سن بلوغ جنسی کامل یعنی در سنین 18 ماهگی الی دو سال می رسد ، بستر مناسب جهت تولید مثل برای وی فراهم خواهد شد.

حال اگر شرایطی را در نظر بگیریم که دو عروس جفت شده هستند(جهت نحوه ی اطلاع پیدا کردن از جفت اندازی و بررسی تخصصی آن به پست های مربوطه پیشین مراجعه نمایید)


عروس بالغ  در حالت آمادگی دارای ویژگی های زیر خواهد بود:

عروس نر بالغ مدام آواز سر می دهد و خود را در معرض دید ماده قرار داده و با استفاده از صدای خود به اشکال مختلف جلب توجه خواهد نمود.

به عنوان مثال بلبلی خواندن را به طور مداوم با صدای بلند در حضور ماده سرمیدهند و یا با بال های خود آرایش های گوناگونی را به وجود خواهد آورد.

عروس نر مدام از عروس ماده تقاضای خاراندن سر می کند و اصرار زیادی به انجام این عمل دارد.

عروس نر جهت جلب رضایت ماده ، وظیفه ی غذا دادن به ماده خود به عهده می گیرد به طوری که شما بارها شاهد غذا دادن عروس نر به ماده خواهید بود.


عروس نر با خواندن حالت مستی به خود داده =مدام بالهای خود را باز می کند و آواز سر می دهد و قصد نزدیکی به ماده را خواهد داشت که ماده در  صورت اماده بودن از خود واکنش مثبت نشان داده و عمل جفت گیری انجام خواهد  شد.


عروس نر شیوه ی آواز خواندن وی در این دوران تغییر می کند به گونه ای که حتی پس از اولین جفتگیری کمترین میزان آواز را خوانده و عملیات جفتگیری خود را با ماده تا قبل از اولین چفتگیری انجام خواهد داد.


در این دوران نر به شدت از خود و ماده ی خود و از قفس به شدت دفاع می کند به طوری که حتی دربرابر صاحب خود نیز واکنش منفی نشان داده و با اعمالی نظیر جیغ زدن و گاز گرفتن از خود و جفتش دفاع می کند.


نر ها در جوجه داری و مراقبت از تخم ها بیشترین زحمت را به عهده گرفته به طوری تا ساعت ها دیده شده که نر بر روی تخم ها خواهد خوابید و یا به کمک عروس ماده رفته و تخم ها را باهم تقسیم می نمایند و جداگانه بر روی تخم ها می خوابند.


شما با مشاهده نمودن هرگونه علائم جفتگیری بهتر است که لانه را در قفس (در مورد شیوه ی لانه گذاری به پست های مربوطه در سایت مراجعه نمایید)تعبیه کنید و بعد از گذشت 15 الی 20 روز شاهد اولین تخم خواهید بود.


و در این دوران تقویت جفت عروس فراموش نشود(به پست مربوطه مراجعه نمایید)

[ چهارشنبه 20 مهر‌ماه سال 1390 ] [ 16:26 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی