X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرجع تخصصی عروس هلندی
پرورش،نگهداری و بیماری ها 
فوق برنامه ی وبسایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت


برخی از افراد علاقمند به تهیه و پرورش عروس هلندی تصمیم گرفته که کارگاهی جهت تکثیر و تولید مثل عروس هلندی فراهم کرده تا هم علاقه ی خود را جبران نمایند و همچنین از این راه کسب زود نمایند.

از این رو این دسته افراد می بایست یکسری اصول و هنجارهایی را رعایت نمایند تا بیشترین بازده را در کار خود داشته باشند.از این رو بنده طبق تجربیات ده ساله ی خود یک سری مسائل را عنوان نموده تا دوستان را در این امر یاری نمایم.

 

اولین مرحله  تهیه ی سالن پرنده است که به دوشکل می تواند باشد:

1.صورت سوله ای و طبیعی   2.حالت سالن تکثیر

 

در حالت سوله ، فضایی را در محل باز در نظر گرفته و با تشکیل دیواره ها و سقف ها کاذب در دل طبیعت محلی برای تکثیر به وجود می آورند و حداقل فضا جهت ساختن سوله صدمتر مربع است.که البته کمتر از آن هم می توان ساخت ولی به دلیل ایجاد محیط طبیعی نیازمند فضای بازتری است.

 

حالت بعدی یعنی سالن تکثیر که معمولا سالن هایی با حداقل فضای پنجاه متر جهت زندگی انها در نظر گرفته و درون آن را قفسه کرده که به اصطلاح به آن سلول می گویند و عروس ها را به صورت جفت در آنها قرار می دهند.

مرحله ی بعدی در نظر گرفتن هوا و دمای مناسب  در محل زندگی آنان است.

درسوله ها و سالن ها در فصل های گرم سال با استفاده از تهویه های هوا و دستگاه های خنک کننده فضای مناسبی را به وجود می  اورند و در فصل های سرد سال  با استفاده از هیتر های سالنی آن را گرم می نمایند.

در سوله ها به دلیل متحرک بودن سقف آنان در فصول گرم سال نور خورشید را به درون انتقال داده تا ویتامین مناسب پرنده ها تامین و سبب از بین رفتن قارچها می شود.

و در سالن ها به  دو روش صورت می گیرد: روش اول مادون قرمز که در این روش با استفاده از لامپ های مادون قرمز حداکثر ویتامین ها و نیازهای بدنی آنان را تامین می کنند

و در روش دوم یعنی ساخت قفس های متحرک و انتقال دادن عروس ها در فصول گرم به محوطه بیرون سالن

مرحله بعدی تغذیه ی آنان است که معمولا ارزن به عنوان غذای اصلی مورد استفاده قرار گرفته و به همراه آن  غذاهایی نظیر پودر استخوان، پودر چربی ، عصاره ها ، پودر صدف و خرده گندم و... مورد استفاده قرار می گیرد.

تغذیه در سوله ها معمولا به روش سنتی و طبیعی صورت می گیرد و بدین ترتیب است ارزن ها و......به همراه یک سری گیاهان طبیعی در فضای سوله قرار دا ده می شود و عروس ها از درخت ها پایین آمده و صرف می کنند.

مورد بعدی عملیات پزشکی آنان است که معمولا ماهی یک بار تمامی عروس ها واکسیناسیون می شوند.

و مراحل بعدی شامل رسیدگی های متعددی است که توسط کارکنان صورت می گیرد.

در فصول جفت گیری کارها کمی فشرده تر شده و میزان تغذیه افزایش می یابد و از دستگاه های تهویه ی مطبوع استفاده می شود.

و والدین  توسط داروها و تزریقات مختلف ویتامینه و حفظ خواهند شد.

[ سه‌شنبه 19 مهر‌ماه سال 1390 ] [ 14:44 ] [ حامد نجفی ]
.: مرجع تخصصی عروس هلندی :.

درباره

برچسب های سایت
سایت عروس هلندی  سایت جدید عروس هلندی  سایت بزرگ عروس هلندی

بزرگترین سایت عروس هلندی  مطالب عروس هلندی  درباره ی عروس هلندی  زندگی نامه ی عروس هلندی  تاریخچه ی عروس هلندی  عروس هلندی ایرانی  بزرگ کردن عروس هنلدی در ایران-صدای عروس هلندی-عروس هلندی ایرانی-عروس هلندی زیبا-عروس هلندی سفید-عروس هلندی ناز   رقص عروس هلندی-اطلاعات عروس هلندی-عروس هلندی بزرگ-عروس هلندی بالغ-عروس هلندی جوان-عروس هلندی جوجه-جوجه سرنگی-سرنگ جوجه-سرنگ عروس عروس هلندی-آهنگ عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-تقلید عروس هلندی-جیغ عروس هلندی-گاز عروص هلندی-گاز گرفتن عروس هلندی-عروس هلندی رام-عروس هلندی وحشی-فروش عروس هلندی-عروس هلندی ماده-مشخصات عروس هلندی ماده-درباره ی عروس هلندی ماده-تخم عروس هلندی ماده-تعیین جنسیت ماده عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی نر-جنسیت عروس هلندی-تعیین جنسیت عروس هلندی جوجه-تخم عروس هلندی-بزرگ کردن جوجه عروس هلندی-بیماری عروس هلندی-جفت مولد عروس هلندی-حرف زدن عروس هلندی-غذای عروس هلندی-ارزن عروس هلندی-قفس عروس هلندی-مدفوع عروس هلندی-لانه ی عروس هلندی-سن عروس هلندی-دعوای عروس هلندی-قیمت عروس هلندی-مریضی عروس هلندی-عروس هلندی مریض-بزرگترین سایت طوطی برزیلی ، سن طوطی برزیلی ، تعیین جنسیت طوطی برزیلی ، نژاد طوطی برزیلی ، جفت طوطی برزیلی ، بیماری طوطی برزیلی ، پر طوطی برزیلی ، سن کوتوله برزیلی ، جنسیت لاوبرد،لاوبرد ایرانی، انواع طوطی بززیلی ، نژاد لاوبرد، نژاد کوتوله برزیلی ،جفت زدن لاوبرد، رفتار طوطی برزیلی ، لاوبرد ماده ، ماده آماده، لاوبرد نر، طوطی برزیلی نر و ماده، محل نگهداری طوطی برزیلی